Vasario 16-ąją kėdainiečiai šventė kaip kas mokėjo – vieni dalyvavo šventiniuose renginiuose, kiti – dieną aplaistė alkoholiu arba audringai aiškinosi tarpusavio santykius, teko įsikišti policijai.

Neramumai prasidėjo nuo pat ryto. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 8 val. Kėdainių r., Tubių k., sodyboje, kilus konfliktui, vyras (gim. 2005 m.) trenkė į veido sritį vienmetei moteriai bei grasino jai daiktu, panašiu į pistoletą. Įtariamasis ieškomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 145 str. 1 d.

Už grasinimą nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Rekordinis girtumas nesutrukdė vairuoti

Nors vakar buvo šventinė diena, policijos pareigūnai dirbo išsijuosę, važiavo ne tik į iškvietimus, bet ir patruliavo keliuose. Kėdainių rajone vakar sulaikyti du girtutėliai vairuotojai.

Vasario 16 d. apie 17.10 val. Kėdainiuose, Gedimino g. ir J. Basanavičiaus g., automobilį „Toyota“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1983 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,15 prom.

Dar girtesnis asmuo prie vairo sulaikytas Gudžiūnų miestelyje. Apie 22.35 val. į policijos akiratį pateko automobilio BMW vairuotojas, kuris buvo akivaizdžiai neblaivus. 1982 m. gimusiam vyrui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – net 4,77 prom.

Abiem vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairavimą teks pamiršti ne vieneriems metams, be to, teismas gali konfiskuoti jų vairuotas transporto priemones ar net skirti laisvės atėmimo bausmę.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.