Mokyti kalbos – tai reiškia pakviesti į kelionę…

Gegužės 20 dieną Kalbų mokykla pakvietė moksleivius, mokytojus ir visus norinčius į tradicija tampančią Kalbų šventę, kurios pagrindinis motyvas ir buvo kelionė oro balionu po Europos šalis, kurių kalbų mokosi vaikai ir suaugusieji mokykloje.

Kalbų mokykla turtinga kalbų, taigi šventės pradžioje vedėjai kreipėsi į dalyvius septyniomis Europos kalbomis: Sveiki!, Hello!, Hola!, Bonjour!, Ciao!, Здравствуйте! Šventės dalyviai nebuvo tik paprasti stebėtojai: kiekvienas renginio pradžioje gavo tam tikros spalvos simbolinį lagaminėlį. Pagal spalvas susiformavo šešios komandos, kurios atliko užduotis renginio metu.

Kelionė į kiekvieną šalį prasidėjo išradinga užuomina: mįsle, dėlione, viktorina ir t.t. Komandoms atspėjus, kokia tai šalis, šventės organizatoriai pateikė įdomių faktų, pristatančių šalį ir jos kalbą. Po to visi galėjo pasidžiaugti tos šalies kalba skambančiu eilėraščiu, dainele, filmuku. Moksleiviai kalbėjo, deklamavo, dainavo angliškai, ispaniškai, itališkai, lietuviškai, prancūziškai, rusiškai, vokiškai.

Kokia kelionė jums patinka labiausiai? Lėktuvu, laivu, traukiniu, autobusu, o gal dviračiu? Ir kaip tai susiję su kalbomis? Ogi šventės dalyviai turėjo atspėti, apie kokią susisiekimo priemonę dainuojama ir kokia kalba. Ne visoms komandoms pavyko atspėti, kokia transporto priemonė apdainuojama, bet geros emocijos ir šypsenos viską atpirko.

Renginio pabaigoje, suskaičiavus taškus, komandos ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Iš kelionės po Europą „kalbinukai“ grįžo su pilnais lagaminais įspūdžių, žinių, emocijų. Kalbų šventė praėjo turiningai ir linksmai, kiekvienas dalyvis galėjo pasijusti Europos piliečiu, o renginys prisidėjo prie daugiakalbystės plėtojimo ir Europos vertybių puoselėjimo.

Kėdainių kalbų mokyklos inf. ir nuotr.