Ši savaitė daugeliui rajono švietimo įstaigų prasidėjo respublikinio vaikų, moksleivių ir pedagogų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmuoju etapu.

37_sveikuoliai_2015_11Nuo 2002 metų organizuojamą konkursą mūsų rajone rengia Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir švietimo pagalbos tarnyba.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovės Danguolės Avižiuvienės, kėdainiečiai labai aktyvūs konkurso dalyviai. „Šįmet pirmajame etape dalyvavo net 22 komandos penkiose amžiaus grupėse.

Konkursu siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėse.

Pagal konkurso nuostatus, kiekvieną komandą sudaro 5 vaikai, mokytojas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, dirbantis mokykloje“, – sakė D. Avižiuvienė.

Komandų nariai stengėsi išsiskirti savo spalvinga apranga, komandai būdingais akcentais: kepuraitėmis, skarelėmis, logotipais, nešėsi mokyklų vėliavas, plakatus. Renginio pradžioje vyko komandų prisistatymai. Renginio dalyviai dainavo, skandavo, šoko, sportavo, deklamavo, netrūko ir vaidybinių siužetų.

Konkurso metu dalyviai turėjo susidoroti su pačiomis įvairiausiomis komisijų pateiktomis užduotimis. Štai keletas pavyzdžių: į krūveles sudėti produktus, kurie kenkia dantukams ir kurie ne, iškirpti ir suklijuoti mįslių atsakymus, raidžių lentelėje rasti galinčius jiems pakenkti daiktus, nuspręsti, ar aprašyta situacija yra konfliktas, iš pasirinktų produktų (daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų) paruošti estetišką, patrauklų ir sveiką patiekalą, iš ant stalo esančių produktų sudėti į krepšelį ir „nusipirkti“ tik sveiko maisto produktus, rasti paslėptus žodžius, apskaičiuoti kūno masės indeksą, atskirti mitus nuo faktų apie alkoholį ir tabaką ir įveikti daug daug kitų užduočių.

Renginio dalyvius sveikinęs rajono meras Saulius Grinkevičius pastebėjo, kad šis konkursas svarbus mokomąja prasme: „Šįkart ypač svarbu ne laimėti, bet dalyvauti. Labai džiugu, kad konkurse dalyvauja daug jaunimo. Vadinasi, žinios apie sveiką gyvenseną sklinda labai plačiai. Linkiu visiems išmoktas pamokas pritaikyti kasdienybėje, gyventi sveikai, sportuoti ir džiaugtis gyvenimu.“

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad darželinukų grupėje pirmą vietą iškovojo mokykla-darželis „Puriena“, antri liko „Obelėlės“ sveikuoliai, treti – „Pasakos“ vaikučiai. Priešmokyklinukų grupėje geriausiai sekėsi „Ryto“ progimnazijos komandai, antroje vietoje palikusi „Obelėlės“ ir trečiojoje – Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos komandas.

Tarp 5-6 klasių nugalėjo „Ryto“ atstovai, antri liko Dotnuvos pagrindinės mokyklos sveikuoliai, treti – surviliškiečiai.

7-8 klasių grupėje geriausiai sekėsi ne kartą šiame konkurse jau laimėjusios „Ryto“ atstovai, antri buvo truskaviškiai, treti – LSU „Aušros“ progimnazijos sveikuoliai.

Vyriausiųjų grupėje laurus nuskynė „Atžalyno“ gimnazijos komanda, o antrąja vieta džiaugėsi Profesinio rengimo centro moksleiviai.

[tribulant_slideshow gallery_id=“136″]

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.