Trakų sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalyje“ vykusiame 2015–2016 m. vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finale išaiškėjo sveikuoliškiausia Lietuvos savivaldybė.

Finaliniame konkurso etape varžėsi 40 komandų.

Finaliniame konkurso etape varžėsi 40 komandų.

Ja tapo Rokiškio rajono savivaldybė, kurios mokyklos į visus konkurso etapus iš viso atsiuntė net 41 komandą.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas šios savivaldybės atstovei įteikė pereinamąjį prizą. Nuo šiol kas dvejus metus konkurso metu „Sveikuolių sveikuoliai“ metu bus renkama daugiausia konkursui komandų parengusi savivaldybė.

Šių metų konkursas buvo vienas iš masiškiausių Lietuvos vaikų sveikatinimo renginių. Juo buvo siekiama ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

Konkurso finale Trakuose rungtyniavo 40 komandų (280 dalyvių) iš visos Lietuvos. Komandos buvo suskirstytos į penkias grupes pagal vaikų amžių: ikimokyklinio amžiaus vaikų, pradinių klasių, 5–6 klasių, 7−8 klasių ir 9–11 klasių mokinių. Finale vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų komandoms teko dar kartą pasitikrinti sveikatos žinias, gebėjimą dirbti komandoje ir įveikti judriųjų estafečių užduotis. Nustebino konkurso komandų vyresniųjų klasių puikūs himnai sveikatos tema. Jie buvo sukurti ir pop muzikos, ir repo, ir kariniu stiliumi.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėje I vieta atiteko Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ komandai, II vieta − Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ komandai, III vieta – Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Žiogelis“ komandai.

1−4 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komandai, II vieta − Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos komandai, III vieta−Vilkaviškio pagrindinės mokyklos komandai.

5−6 klasių mokinių grupėje I vieta atiteko Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komandai, II vieta − Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos komandai, III vieta − Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos komandai.

7−8 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Kėdainių „Ryto“ progimnazijos komandai, II vieta − Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos komandai, III vieta − Rokiškio rajono Obelių gimnazijos komandai.

9−11 klasių mokinių amžiaus grupėje I vieta atiteko Kėdainių rajono „Atžalyno“ gimnazijos komandai, II vieta − Alytaus miesto Jotvingių gimnazijos komandai, III vieta − Rokiškio Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos, „Romuvos padalinio“ komandai.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir 200, 150, 100 eurų vertės piniginiais prizais. Visi kiti dalyviai gavo dalyvio 70 eurų vertės čekį, padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina sakė: „Jau trys ministerijos rūpinasi, kad mūsų vaikai būtų sveiki, t. y. Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos ir Krašto apsaugos. Konkurse jėgas išbandė 6621 dalyvis (5074 vaikai ir mokiniai, 993 mokytojai, 554 visuomenės sveikatos priežiūros specialistai) iš 823 įvairaus tipo šalies mokyklų. Sveikatos formulė labai paprasta: tinkama ir subalansuota mityba, tinkamas fizinis aktyvumas, žalingų įpročių ir streso nebuvimas, aplinkos poveikio žmogaus organizmui mažinimas.“

Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė kalbėjo: „Šis konkursas nuvilnijo per visą Lietuvą. Dabar yra ramu, kad Lietuva ateityje bus sveikose ir patikimose rankose. Šiandien sveikuoliai yra ne varžybose, o varžytuvėse dar kartą įrodyti sau ir kitiems, kokie yra šaunuoliai ir sveikuoliai. Artėja vasara ir jūs būsite tas žiburys, kuris, tikiuosi, uždegs visus gyventi sveikai.“

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas renginio uždarymo metu sakė: „Pats pagrindinis dalykas yra vaikų sveikata. Todėl į konkurso organizavimą įsitraukė 55 savivaldybių administracijos, savivaldybių visuomenės sveikatos biurai ir savivaldybių administracijų švietimo skyriai, švietimo pagalbos tarnybos, savivaldybių gydytojo tarnybos, įvairios vaikų ugdymo įstaigos. Zonines konkurso varžybas organizavo Kėdainių, Klaipėdos, Rokiškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybės. Sveikuolių konkurse dalyviai ne tik varžosi, bet ir susidraugauja, patiria naujų įspūdžių, pasimoko vieni iš kitų.“

Pirmą kartą respublikinis vaikų, moksleivių ir pedagogų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ buvo organizuotas 2002 m. pagal Pedagogų profesinės raidos centro projektą „Sveika gyvensena–gyvenimo būdas nuo vaikystės“. O 2011−2012 m. jis tapo tarptautiniu vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursu.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.