S. G. Garcia (dešinėje) stebėjosi ne tik istoriniu gimnazijos pastatu, bet ir gabiais bei kūrybingais mokiniais.

S. G. Garcia (dešinėje) stebėjosi ne tik istoriniu gimnazijos pastatu, bet ir gabiais bei kūrybingais mokiniais.

Visą šią savaitę Kėdainių Šviesioje gimnazijoje lankosi ir patirties semiasi penki mokytojai iš užsienio – trys pedagogai iš Čekijos ir dvi – iš Ispanijos. Nuo pirmadienio gimnazijoje viešintiems svečiams įspūdį paliko ne tik gimnazijos pastatas, bet ir kūrybiškas ir gabus mokyklos kolektyvas.

Pasak tarptautinių projektų koordinatorės, anglų kalbos mokytojos Gitanos Kaupienės, Šviesioji gimnazija dalyvauja Erasmus+ programoje „Mokytojų mobilumas mokymosi tikslais“.

„Užsieniečiai iš mūsų atvyko pasisemti patirties apie gimnazijoje taikomus naujus ugdymo metodus, mokymosi formas: ispanai domisi kaip gimnazijoje taikomos naujų technologijų taikymas gabių vaikų ugdyme, o čekai – apie aktyvius mokymo ir mokymosi būdus ir metodus. Aš net neabejojau, kad mūsų mokykla turi pakankamai patirties, pakankamai žinių“, – sakė G. Kaupienė.

Čekų ir ispanų viešnagė truks visą šią savaitę. Svečiai į Kėdainius ir į Lietuvą atvyko pirmą kartą.

Gimnazijoje lankėsi ir trys mokytojai iš Čekijos.

Gimnazijoje lankėsi ir trys mokytojai iš Čekijos.

„Visos savaitės metu svečiai vaikšto į pamokas, bendrauja su mokytojais, su vaikais. Mokiniai noriai bendrauja su atvykusiaisiais. Jiems esame paruošę ir pramogų – ekskursiją po Kėdainius, margučių marginimą, lankymąsi muziejuose, savaitgalį vyksime į Kaziuko mugę Kaune“, – sakė pašnekovė.

Svečių garbei Šviesiosios gimnazijos mokiniai surengė spalvingą koncertą, kuriame netrūko ir tradicinio, ir šiuolaikinio meno dainų, šokių.

Pasak G. Kaupienės, tikimasi, kad bendradarbiavimas su šių šalių mokyklomis tęsis ir toliau – planuojama teikti projektą, kad Šviesiosios gimnazijos mokytojai vyktų stažuočių ir į šias šalis.

Gimnazistai svečiams surengė koncertą, kuriame netrūko nei šokių, nei dainų.

Gimnazistai svečiams surengė koncertą, kuriame netrūko nei šokių, nei dainų.

Viešnia iš Ispanijos Soledad Gomez Garcia sakė, kad būtent šią gimnaziją rinkosi todėl, kad čia vykdoma labai daug tarptautinių projektų, čia mokosi labai daug išskirtinių, gabių, aukštų rezultatų pasiekiančių mokinių bei čia naudojama nemažai naujų, pažangių ugdymo metodų.

Jai itin didelį įspūdį paliko Šviesiosios gimnazijos pastatas – S. G. Garcia manė, kad mokykla yra privati. „Ispanijoje tokiuose gražiuose pastatuose įsikūrusios privačios mokyklos. Išties nustebau, kai sužinojau, kad Šviesioji gimnazija yra valstybinė mokykla“, – tikino ji.

Svečiai ne tik dirbo, bet ir pramogavo. Arnetų namuose jiems buvo surengta kiaušinių marginimo edukacinė pamoka, kuri patiko niekad iki tol to nedariusiems svečiams. „Aš labai stengiausi – Ispanijoje neturime tokios kiaušinių marginimo tradicijos. Tikiuosi, kad kitąkart man pavyks geriau“, – nusijuokė S. G. Garcia.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.