Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kėdainių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau VMVT Kėdainių VMVT) informuoja, kad vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2017 m. gegužės 24 d. įsakymo Nr. B1-349 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. rugsėjo 17 d. įsakymo Nr. B1-800 „Dėl buferinės Afrikinio kiaulių maro zonos nustatymo“ pakeitimo reikalavimais, Kėdainių rajono kiaulių laikytojai laikantys iki 100 kiaulių, kurių kiaulių ūkiai neatitinka Biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose, patvirtintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. B1-384, ne vėliau kaip iki 2017 m. rugsėjo 30 d. turi paskersti laikomas kiaules savo reikmėms kiaulių laikymo vietoje, išvežti skerdimui į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintą skerdyklą arba nugaišinti, jeigu laikomos kiaulės netinkamos skerdimui dėl jų amžiaus, ir jų gaišenas perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkytojui.

Ūkininkai, kurie vykdys šiuos reikalavimus, galės pretenduoti į išmokas už ankstyvą kiaulių paskerdimą, tačiau, pasinaudoję valstybės parama, turės įsipareigoti dar metus laiko nelaikyti kiaulių.

Norintys ir toliau auginti kiaules laikytojai turi įgyvendinti pagrindinius biologinio saugumo reikalavimus:

registruoti kiaulių laikymo vietas (bandas) ir kas ketvirtį deklaruoti jose laikomų kiaulių skaičių, nurodyti bandos atpažinimo numerį, o prieš išvežant kiaules iš laikymo vietos – įsegti į ausį dviejų dalių įsagą su bandos numeriu;

įrengti veikiančius dezinfekcinius barjerus prie įėjimo į kiaulių laikymo vietas, užpildytus veterinariniais biocidiniais produktais;

aptverti patekimo į tvartą vietą;

keisti drabužius ir avalynę prieš įeinant į tvartą;

nešerti kiaulių termiškai neapdorotomis žaliavomis, žaliąja mase;

nelaikyti ir neišleisti kiaulių į lauką.

Taip pat primename, kad į VMVT Kėdainių VMVT reikia pristatyti kiekvienos paskerstos kiaulės kraujo ir organų mėginius (inksto, blužnies, antryklinių arba žarnų pasaito limfinių mazgų) Afrikinio kiaulių maro tyrimui. Apie planuojamą kiaulių skerdimą savo reikmėms 3 d. prieš skerdimą pranešti kiaulių ūkį aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui. Paskerstų kiaulių skerdeną ir organus leidžiama vartoti savo reikmėms tik iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gavus neigiamus Afrikinio kiaulių maro tyrimų rezultatus.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.