Nuo gruodžio 23 d. 13.00 val. iki gruodžio 27 d. 21.00 val. bei nuo gruodžio 31 d. 13.00 val. iki sausio 3 d. 21.00 val. bus kontroliuojamas judėjimas Kauno apskrityje įrengiant postus prie įvažiavimų į savivaldų centrus – Kauną, Kaišiadoris, Kėdainius ir Jonavą.

Dirbs visoje apskrityje

Kauno rajonas – žiedinė savivaldybė, todėl joje, kaip ir kitose kitų rajoninių savivaldybių vietose, numatytos mobilios pareigūnų pajėgos, kurios gyventojų teirausis apie kelionės maršrutus.

Nors sustiprintos patikros vyks numatytomis dienomis, tačiau viešos ir neviešos priemonės bus vykdomos bei mobilios pajėgos dirbs visoje Kauno apskrityje, visomis dienomis ir valandomis, todėl gyventojai neturėtų nustebti stabdomi ir prašomi pateikti dokumentus, pagrindžiančius kelionės tikslą.

Pasitelkė dronus

Kauno apskrityje, kaip ir kitose šalies vietovėse, pareigūnai šį ilgąjį savaitgalį, kontroliuodami vykstančiuosius, darbui pasitelkia ir dronus.

Pastarųjų pagalba stebimi ne tik automobilių srautai, kad prireikus, t. y. pastebėjus dideles automobilių spūstis, būtų galima telkti darbui reikalingas pajėgas, bet ir tuo pačiu stebima, ar gyventojai laikosi reikalavimų, t. y. neapvažiuoja, neišstumdo stacionarių blok postų.

Pareigūnai pastebi, kad prie Kauno apskrityje esančių postų eilės mažesnės nei buvo penktadienį, gruodžio 18 d., jos juda greičiau.

Pareigūnai dėkoja gyventojams, kurie su savimi turi visus kelionės maršrutą įrodančius dokumentus ir papildomai pareigūnams nereikia duomenų tikrinti duomenų bazėse.

Padės kolegos

Kartu Vyriausybės nurodymų įgyvendinimo užtikrinimą visomis dienomis policijos pareigūnams padės kolegos iš Karo policijos, Šaulių sąjungos.

Kartu su savivaldų vadovais Kauno apskrities policijos pareigūnai toliau organizuoja sklandų darbą ateinančiomis savaitėmis bei jam reikalingą infrastruktūrą. Dar po pavasaryje vykusio miestų blokavimo Kauno miesto savivaldybės atstovai kartu su pareigūnais vyko į konkrečias vietas, jas įsivertino ir iš anksto ruošėsi, dėliojo techninius resursus tokiems atvejams, jeigu vėl reikėtų uždaryti visus įvažiavimus iš/į miestą.

Patekimas į Kauną

„Eismo ribojimai ties įvažomis į Kauno miestą bus įrengti nuo šio penktadienio ryto. Juos atlaisvinti planuojama sausio 4-ąją. Iš viso aplink Kauną fizinėmis priemonėmis numatyta blokuoti 13 kelio atkarpų, o dar daugiau nei keliose dešimtyse vietų pravažiavimus kontroliuos policijos pareigūnai. Visus veiksmus derinamės su Kauno policija, atsižvelgdami į pavasario patirtį, kai teko imtis analogiškų priemonių per Velykas“, – teigia Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Turėkite dokumentus

Gyventojams, kurie, visgi, privalės važiuoti į kitą savivaldybę, rekomenduojama turėti išimtį įrodančius dokumentus (t. y. darbo pažymėjimą, Registrų centro išrašą ar kitus dokumentus), kurie galės būti pateikiami tiek popieriniai, tiek ir skaitmeniniu formatu.

Galite skambinti

Kylant klausimams, galima skambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60000, darbo dienomis – nuo 07.00 val. ryto iki 20.00 val. vakaro, savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 08.00 val. ryto iki 17.00 val. vakaro.

Pareigūnai gyventojų prašo suprasti situacijos rimtumą, elgtis atsakingai ir šias šventes, šiuos ilguosius savaitgalius pasilikti namuose, stengtis nevykti iš jų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Eismo ribojimų užkardos, keliaujantiems į Kauną.