„Pagrindinė žmogaus savybė, kuri daro jį jaunu, yra labai paprasta: tai smalsumas ir žinių siekimas. Galime pažvelgti į 20 metų jaunuolį, kuriam niekas neįdomu, jis yra pasenęs… Bet mes galime pažvelgti į 80 metų moterį, kuri yra smalsi, todėl su tokiu žmogumi būti įdomu, nes jis jaunas savo vidumi“, – sakė Kėdainių švietimo pagalbos skyriaus direktorius Henrikas Vaicekauskas.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius naujųjų mokslo metų proga pasveikino TAU dekanę G. Jedemskienę bei gausiai susirinkusius TAU klausytojus.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius naujųjų mokslo metų proga pasveikino TAU dekanę G. Jedemskienę bei gausiai susirinkusius TAU klausytojus.

Šie žodžiai skirti senjorų auditorijai, susirinkusiai į Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) naujų mokslo metų atidarymo šventę. Šis universitetas veikia Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro patalpose.

Antrasis TAU mieste
Jau aštuntus mokslo metus pasitinkantis universitetas kasmet klausytojų ratą tik gausina – šiuo metu jų jau priskaičiuojama apie 100. Senjorų ir TAU dekanės Gražinos Jedemskienės pasveikinti atvykęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi aktyviais ir noru mokytis degančiais kraštiečiais.
„Kėdainiuose tai jau antrasis Trečiojo amžiaus universitetas. Jie abu yra tapę tarsi bendravimo klubais. Juose galima įgyti naujų žinių, naujų potyrių, naujų emocijų. Man labai džiugu, kad mūsų senjorai yra aktyvūs, jiems rūpi juos supantis pasaulis. Jūs esate pavyzdys savo vaikams bei anūkams“, – sakė S. Grinkevičius.
Pasak G. Jedemskienės, iki šiol TAU savo edukacinei veiklai vykdyti iš savivaldybės piniginių lėšų nebuvo gavusi. Tačiau šie metai – išskirtiniai. „Pirmą kartą, nors ir nedaug, gavome lėšų. Tai labai džiugina, mat TAU veikla yra paremta visuomeniniais pagrindais, dėstytojai atlygio už savo dėstymą negauna“, – sakė G. Jedemskienė.
Kėdainių rajono savivaldybės taryba šiems metams patvirtino neformaliojo suaugusiųjų ir tęstinio mokymosi veiksmų planą, skyrė lėšų bei paskyrė jo koordinatoriumi H. Vaicekauską.
„Tikimės, kad ateityje suma bus didesnė, o šis TAU prisidės prie neformaliojo suaugusiųjų švietimo kokybės augimo“, – sakė savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.
Abiejuose TAU šiuo metu yra apie 300 klausytojų.

Susipažins su miestu ir kultūra
TAU dekanė G. Jedemskienė sakė, kad šiais metais paskaitos bus skirtos interkultūriniam bei savo krašto istoriniam pažinimui gilinti.
„Šiais metais turėsime paskaitų ciklą apie Kėdainius: miesto istoriją, apie Radvilas, apie carinės Rusijos didikus rajone, apie Kėdainių dvarų kultūrą. Vyks paskaitos apie žydų kultūrą, religiją, klausysimės paskaitų apie islamą. Šv. Kalėdas švęsime kartu su Lenkijos draugijos moterimis: palyginsime, kuo mūsų ir jų šventimo tradicijos panašios, kuo skiriasi. Taip pat turėsime nemažai susitikimų su įdomiais žmonėmis. Vienas tokių – su Kauno valstybinio muzikinio teatro primadona Violeta Sagaityte“, – pasakojo G. Jedemskienė.
Kalbų studentus mokys Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro dėstytojai, jiems talkins kolegijos studentai. Šiais metais bus tęsiamas anglų, vokiečių kalbų mokymasis, bus keli graikų kalbų užsiėmimai. Paskaitas taip pat skaitys ir kėdainiečiai – vienas nuolatinių lektorių Donatas Stelmokas. Taip pat su senjorais mielai susitinka Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai, atvyksta dėstytojų iš kitų Lietuvos universitetų.
„Mūsų klausytojai – tai žmonės su didele gyvenimiška patirtimi, yra ir tokių klausytojų, kurie baigę ne vieną, o kelis universitetus, todėl jiems bet kokių paskaitų nepateiksi“, – šyptelėjo G. Jedemskienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.