Jei gyvenate vieni, visada pravartu palaikyti ryšius su arčiausiai gyvenančiais žmonėmis, kurie aplankytų ar bent paskambintų, o atsitikus kokiai bėdai, galėtų padėti, iškviestų pagalbą. Viena tokia istorija – iš Truskavos.

Sausio 5 d. apie 13 val. šio miestelio gyventoja, sunerimusi dėl kaimynės sveikatos ir gyvybės, paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, pranešdama, kad negali prisiskambinti kaimynei, gyvenančiai Truskavos g., moteris neatidaro durų.

Pranešėja sakė turinti raktus, bet kaimynė iš vidaus yra užkabinusi durų kabliuką, todėl negali patekti į jos namus, pažiūrėti, kas nutiko.

Į pagalbą suskubo ir medikai, ir ugniagesiai. Pastarieji padėjo patekti į namus. Viduje rasta moteris buvo sąmoninga. Ji skubiai perduota medikams.

Specialiųjų tarnybų darbuotojai teigia, kad laiku iškviesta pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Vis dar pasitaiko atvejų, kai norint patekti į asmens, kuriam sutriko sveikata, namus, tenka sugaišti nemažai laiko lipant per langus arba laužiant duris. Kad to nereikėtų daryti, patariama duoti atsarginį raktą kaimynui, kuriuo pasitikite, arba palikti kaimynams telefono numerius tų žmonių, kurie, atsitikus nelaimei, galėtų atvažiuoti ir įleisti vidun.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.