Jei gyvenate vieni, visada pravartu palaikyti ryšius su arčiausiai gyvenančiais žmonėmis, kurie aplankytų ar bent paskambintų, o atsitikus kokiai bėdai, galėtų padėti, iškviestų pagalbą. Viena tokia istorija – iš Truskavos.

Sausio 5 d. apie 13 val. šio miestelio gyventoja, sunerimusi dėl kaimynės sveikatos ir gyvybės, paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, pranešdama, kad negali prisiskambinti kaimynei, gyvenančiai Truskavos g., moteris neatidaro durų.

Pranešėja sakė turinti raktus, bet kaimynė iš vidaus yra užkabinusi durų kabliuką, todėl negali patekti į jos namus, pažiūrėti, kas nutiko.

Į pagalbą suskubo ir medikai, ir ugniagesiai. Pastarieji padėjo patekti į namus. Viduje rasta moteris buvo sąmoninga. Ji skubiai perduota medikams.

Specialiųjų tarnybų darbuotojai teigia, kad laiku iškviesta pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Vis dar pasitaiko atvejų, kai norint patekti į asmens, kuriam sutriko sveikata, namus, tenka sugaišti nemažai laiko lipant per langus arba laužiant duris. Kad to nereikėtų daryti, patariama duoti atsarginį raktą kaimynui, kuriuo pasitikite, arba palikti kaimynams telefono numerius tų žmonių, kurie, atsitikus nelaimei, galėtų atvažiuoti ir įleisti vidun.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

4 Responses

 1. Vaida

  Čia kai neturi ką rašyti ir kiekvieną spec. suvestinių pirsteļėjimą aprašo. Tai dabar vadinama žurnalistika?

  Atsakyti
  • Vaida

   Aš pastebėjau, kad Mugėje visai komentarų nėra, taip pat jokių diskusijų feisbuke, patiktukų publikacijos surenka labai mažai. Labai keista, liūdna pripažinti, bet su naujos vadovės atėjimu laikraštis vėl eina žemyn. Kaip užkeiktas tas laikraštis. Kodėl taip mažai jį skaito, kame problema?

   Atsakyti
   • Girdenytė

    Merginos, esu ilgametė Mugės skaitytoja. Pripažinsiu, anksčiau laikraštis buvo įdomesnis. Gal būt todėl, kad žurnalistai savo darbą labiau mylėjo. Ne dėl pinigų dirbo, o dėl to, kad kėdainiečiams tikrai parodyti, kas vyksta mieste. Žmonės mato, kur žurnalistas dirba, kur ne. Čia mano nuomonė, reikia tokių žurnalistų, kurie dirbtų, o ne sėdėtų ir kėdę užimtų. Per dieną, manau, vienas žmogus minimaliai tris straipsnius turi parašyti, o ką mes matom dabar? Patalpinti pranešimai spaudai ir viskas, tokia dabar žurnalistika. Tai ką veikia žurnalistai?

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.