Lietuvoje vis labiau populiarėjant privačių švietimo įstaigų veiklai, tokios edukacinės erdvės kuriasi ir Kėdainiuose. Nuo šio rugsėjo buvusiame „Vaivorykštės“ darželyje jau veikia privatus lopšelis-darželis „Laimingi vaikai“ bei pradinė mokyklėlė „Pažinimo taku“.
Šias įstaigas aplankęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi savininkių noru kurti kitokią ugdymo erdvę bei kėdainiečiams pasiūlyti alternatyvą valstybiniams vaikų darželiams bei mokykloms.
Jam antrino ir Julius Lukoševičius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas.
„Džiaugiuosi, kad nevalstybinio švietimo aprėptis savivaldybėje didėja. Tėvams tikrai nereikia bijoti nevalstybinio ugdymo. Tikiuosi, kad šių viešųjų įstaigų vadovai nekartos pirmtakų klaidų ir po metų kitų savivaldybės švietimo sistemoje šios įstaigos užims deramą vietą“, – vylėsi J. Lukoševičius.
Šiuo metu abejas ugdymo įstaigas jau lanko nemažai mažųjų kraštiečių, tačiau tiek lopšelio-darželio „Laimingi vaikai“ direktorė Zita Petrokienė, tiek mokyklos „Pažinimo taku“ direktorė Sandra Kavaliauskienė kviečia tėvelius nebijoti nevalstybinio ugdymo, o susipažinti su šių įstaigų veikla bei vesti savo atžalas į privačias ugdymo įstaigas.
Abi pašnekovės prisipažino, kad prieš tai šiose patalpose veikusio privataus darželio bei mokyklos „Mažylių akademija“ bankroto, tėveliai pradėjo gana skeptiškai žiūrėti į naująsias įstaigas. Tačiau pašnekovės ramina – baimintis nėra ko ir „Mažylių akademijos“ scenarijus tikrai nepasikartos.
„Šiuo metu lopšelį-darželį lanko 18 vaikučių, dirba dvi auklėtojos bei viena auklėtojos padėjėja, – sakė Z. Petrokienė, įstaigos direkotrė. – „Mažylių akademijai“ iš pat pradžių labai sekėsi, nes jie turėjo labai daug vaikų, tačiau vėliau juos užspaudė finansinės problemos. Be to, gal ir verslumo trūkumas pasireiškė, mat be reikalo buvo atidaryta pradinė mokykla. Suprantame, kad visos mūsų pačių iki šiol įdėtos investicijos į lopšelį-darželį neatsipirks, o ir pelno nesiekiame. Tiesiog norime suteikti tėveliams galimybę savo atžalas vesti į kitokį darželį, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas individualiam ugdymui, stengiamasi atskleisti kiekvieno vaiko individualius gebėjimus, yra kūrybiškai parenkamos ugdymo priemonės ir metodai.”
Jai antrino ir „Pažinimo taku“ mokyklos vadovė S. Kavaliauskienė.
„Steigti privačią ugdymo įstaigą Kėdainiuose baisu nebuvo – tokio tipo mokykla buvo mano sena svajonė. Dirbdama pedagoge jutau, kad man trūksta laisvės, priemonių įvairovės, erdvės, norėjosi kažko naujo. Todėl gana drąsiai ryžausi kurti kitokią mokyklą“, – sakė S. Kavaliauskienė.
[tribulant_slideshow gallery_id=”425″]