Kasmet kovo mėnesį Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriuje organizuojamos Mėgėjų teatro dienos „Tegyvuoja teatras“. Šios ilgiau nei dešimtmetį gyvuojančios tradicijos nenumarino net dvejus metus siautęs Covidas. Šiemet, kai jau nebeliko jokių apribojimų, žiūrovai išvys 7 spektaklius.

„Šiemet teatrų dienas pradėjome kovo 1-ąją Skiemonių miestelio teatro spektakliu „Jaunikio medžioklė“, į kurį susirinko pilna salė – apie 60 žiūrovų. Iki kovo pabaigos bus pristatyti iš viso 7 spektakliai, bus ir komedijų, ir kostiuminių dramų, ir muzikinių spektaklių.

Norisi įvairovės, todėl kasmet pakviečiame ir naujų kolektyvų. Šiemet pas mus svečiuojasi dar nematyti kolektyvai iš Anykščių raj. ir Kauno raj., Vilkijos. Dar žiūrovai išvys Panevėžio rajono Paįstrio ir Smilgių kultūros centrų bei Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatrų sukurtus spektaklius.

Mėgėjų teatro dienų nebeįsivaizduoju be režisierės Audronės Palionienės kolektyvų, nes jų spektakliai labai įdomūs ir mylimi žiūrovų, taip pat sulauksime vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ jaunųjų aktorių, kurie pas mus jau yra pelnę žiūrovų simpatijų prizą.

Vieni spektakliai yra ilgesni, kiti trumpesni, tad, pavyzdžiui, kovo 17 ir 24 dienomis žiūrovai galės pamatyti net po du spektaklius. Taip ir žmonėms patogiau“,  – teigė Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė, mėgėjų teatro dienų sumanytoja Nijolė Dilkienė.

Džiugina ištikimi žiūrovai

Į Surviliškį atvykstančių mėgėjų teatrų pasirodymus susirenka ne tik vietiniai surviliškiečiai, bet ir Kėdainių, Krekenavos, Kalnaberžės, Sirutiškio, Lažų, Miegėnų, Užupės, Šlapaberžės gyventojai.

„Mūsų žiūrovai yra labai įvairaus amžiaus – sakyčiau, nuo kokių 8-erių iki maždaug 70-ies metų. Man taip smagu, kai susirenka pilnutėlė salė ir reikia papildomai atnešti kėdžių. Yra tokių ištikimų žiūrovų, kurie nuo 2011 metų beveik nėra praleidę jokio spektaklio. Mėgėjų teatro žanras žmonėms yra suprantamas ir priimtinas. Yra tekę girdėti vyresnius žmones sakant, kad buvo nuvykę į profesionalų teatro spektaklį ir nesuprato, ką žiūrėjo, o čia vaidina paprasti žmonės, be to ir bilieto į spektaklį kaina yra visiems tinkama – tik 3 eurai. Nors bilietai parduodami prieš pat spektaklį, kai kas vietas rezervuojasi iš anksto telefonu.

Mėgėjų teatro dienų tradiciją pavyko išsaugoti net per Covido pandemiją, tiesa, spektaklių tada buvo mažiau ir jie vyko kitu laiku. Bet dabar jau grįžtame pilna jėga. Tikiuosi, kad visi spektakliai sulauks didelio susidomėjimo.

Beje, vienas mano vienas ištikimas žiūrovas yra pasakęs: – „Kai Surviliškyje prasideda teatrų dienos, į mano širdį ateina pavasaris“, tai girdėdama aš labai džiaugiuosi“, – sako N. Dilkienė.

Gal ir Surviliškyje atsiras teatras?

„Kažkada mes turėjome pradinių klasių mokytoją, buvo pastatyti du ar trys spektakliai, bet tada labai trūko aktorių vyrų, tad mėgėjų teatras pas mus neįsitvirtino. Kita vertus, reikia žmogaus specialisto, kuris gebėtų statyti spektaklius, o tai nėra labai paprasta. Tam reikia režisūrinių žinių, patirties. Gal ir gali savamokslis kažką sukurti, bet kai žmogus yra krimtęs režisūros, rezultatas būna kitoks.

Dabar Surviliškyje neturime nei režisieriaus, nei mėgėjų teatro, bet gal kažkada aplinkybės pasikeis, gal ir pas mus kažkas susikurs“, – sako Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

Į mėgėjų teatrų spektaklius kaskart susirenka po keliasdešimt žiūrovų ne vien iš aplinkinių kaimų, bet ir Kėdainių, Krekenavos. (Kėdainių KC Surviliškio sk. nuotr.)