Penktadienį, prieš pat Šv. Velykas, Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje buvo juntamas nekasdienis šurmulys – čia vyko Velykoms skirtas renginys „Mažosios Velykėlės su močiute“, subūręs net tris kartas: mokyklos pradinukus, jų tėvelius bei senelius.

Visą popietę vaikai margino kiaušinius, o vėliau susirinkę į mokyklos salę, kartu su Velykų bobute žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus, susijusius su Velykų švente bei papročiais, klausėsi savo močiučių pasakų, skanavo mamų darytus pyragus.

Prisidėjo prie tradicijų tęstinumo

„Ši šilta ir turininga popietė, subūrusi Surviliškio mokyklos mažuosius bei jų artimuosius, parodė, kad čia gyvena vienas kitą mylintys, gerbiantys, tradicijas puoselėjantys žmonės“, – kalbėjo Vitalija Masevičienė, VšĮ „Bruneros“, teikiančios maitinimo paslaugas mūsų rajono mokyklose, Kėdainių skyriaus vadovė.

Pasak mokyklos direktorės Lolitos Klečkauskienės, Surviliškio V. Svirskio mokykloje yra prisimenamos ir pažymimos visos svarbiausios kalendorinės metų šventės, tad ir Velykos čia – svarbi šventė.

„Metų ciklas, tai Rėdos ratas, tad visos etnokultūrinės šventės pas mus yra paminimos, įprasminamos. Sukasi tas ratas pas mus ištisus metus, o mokiniai susipažįsta su mūsų krašto tradicijomis, apie jas sužino vis kažko naujo. Todėl labai džiugu, kad „Bruneros“ pirmą kartą mūsų mokykloje suteikė paramą šiai šventei“, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Atvyko trys kartos

Būtent ši įmonė parūpino visas reikalingas priemones vaikams, kad pradinukai galėtų net keturiais skirtingais būdais nusimarginti velykinius vištų kiaušinukus. Tačiau kai kurie pradinukai atsinešė ir savo pačių augintų kiaušinių, o kai kurie ir išskirtinio dydžio žąsų kiaušinių.

„Mes labai džiaugiamės, visą rytmetį 1-4 klasės mokiniai mokėsi marginti margučius. Viena klasė dažė svogūnų laiškais, įvairiomis žolelėmis, antrokai margino su vašku, trečiokai kiaušinių marginimui naudojo ebru (arba tapybos ant vandens) techniką, na, o ketvirtokai naudojo dekupažo techniką“, – pasakojo pradinių klasių mokytoja Ernesta Pečiulienė. Vaikai numargino išties nemažai kiaušinių – daugiau nei šimtą! Po šventės mažieji savo pačių rankomis gražintus kiaušinius parsinešė namo ir papuoš jais savo šeimos Velykų stalą.

Tuo pačiu metu vaikučių mamytės ir močiutės kepė mažiesiems pyragus – gardumynų kvapas buvo juntamas visoje mokykloje. Pedagogė pasidžiaugė, kad į visa tai labai geranoriškai įsisuko ir tėveliai bei seneliai. Anksčiau jie dažniausiai tik stebėdavo šventes, savo atžalų pasirodymus, o dabar patys aktyviai įsisuko į užsiėmimų sūkurį.

„Vaikai labai džiaugėsi, kad jų mama ar močiutė atėjo į mokyklą“, – šypsojosi mokytoja.

Pati pasidarė gražių margučių

Trečioke Mingailė kiaušinius margino įdomia ebru arba tapybos ant vandens technika. „Man sekėsi gerai, numarginau daug kiaušinių. Tai – visai lengva. Pirmiausiai reikia į dubenėlį pripilti vandens, po to skirtingų spalvų dažų įvarvinti. Tada įdėti virtą kiaušinį, o kai jį išimi, tada gaunasi labai gražus kiaušinio raštas. Kiaušinis labai gražius išėjo, – šypsojosi mergaitė. – Aš marginau kiaušinius, o mama kepė pyragą. Mėgstu mamos pyragus, jie labai skanūs. Nors dar su mama kartu ir neteko jų kepti.“

Savo numargintais kiaušiniais džiaugėsi ir kiti pradinukai. Visi vaikai savo margučius sudėjo į pintinėles ir grožėjosi savo bei kitų kiaušiniais. Be to, vyko ir gražiausių pieštų kiaušinių rinkimai. Vaikai visą savaitę piešė ir margino kiaušinius, o vėliau, darbelius sukabinus ant sienos, buvo renkami gražiausi. Jų autoriai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

 

[tribulant_slideshow gallery_id=”454″]