Surviliškiečiai turi gražią tradiciją – kartu su miestelio jubiliejumi rengti ir mokyklos šventę. Šįmet Surviliškis švenčia 515 metų gimtadienį. Tai progai buvo skirta ir Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos šventė „Po šlamančiais beržais prie Svirskio kryžiaus“.

Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos šventė „Po šlamančiais beržais prie Svirskio kryžiaus“ sukvietė daugybę buvusių ir esamų mokinių bei jų draugų.

Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos šventė „Po šlamančiais beržais prie Svirskio kryžiaus“ sukvietė daugybę buvusių ir esamų mokinių bei jų draugų.

Trečiąjį kartą vykęs renginys į mokyklą sukvietė keturiasdešimt abiturientų ir penkiolikos dešimtokų laidų buvusius mokinius.
„Mūsų mokykla turi itin gražią ir turtingą istoriją. Kadangi tikslios mokyklos įkūrimo datos mes nežinome, tačiau turime duomenų, kad mokykla Surviliškyje minima dar tolimais 1777 metais, tai švenčiame ne gimtadienį, bet susitikimų šventes. Labai smagu, kad ta šventė yra mėgiama surviliškiečių. Mūsų salėje telpa 250 kėdžių. Dar niekada jos neliko tuščios. Vadinasi, mokykla tikrai yra traukos centras, jei į ją buvę mokiniai nori sugrįžti“, – sakė mokyklos direktorė Lolita Klečkauskienė.

Mokyklos direktorė Lolita Klečkauskienė džiaugiasi visais mokiniais.

Mokyklos direktorė Lolita Klečkauskienė džiaugiasi visais mokiniais.

Direktorė neslepia – per daugelį metų mokykla smarkiai keitėsi: „Tapome ne tik mažesnė mokykla: šįmet ją baigė 99 mokiniai, bet ir kita vidumi. Dabar gyvename kompiuterių amžiuje, tad technologijos skverbiasi ir į mokymo procesus. Turime žengti koja kojon, jei norime būti šiuolaikiški ir pasinaudotume visomis naujovėmis kokybiškam ugdymui.“
Ypač jausmingi ir šilti šventėje tapo seniau mokyklą baigusių surviliškiečių susitikimai. Prieš keliasdešimt metų į mokyklą žinių semtis ėję Vaidotas ir Vidas sakė, kad į savo mokslo šventovę kaskart grįžta kupini pačių šilčiausių jausmų. „Mokyklą prisimename tik gerai. Juk jos metai mums primena nerūpestingą jaunystę. Buvome smalsūs, sportiški, išradingi, draugiški. Dar dabar pamenu, kaip smagiai po pamokų leisdavomės slidėmis nuo kalnelių, o paskui bėgdavome į mokyklą šildytis. Mes

Vaidotas ir Vidas mokyklą mini pačiais gražiausiais žodžiais.

Vaidotas ir Vidas mokyklą mini pačiais gražiausiais žodžiais.

turėjome labai puikius mokytojus. Jie mus labai gerai paruošė gyvenimui“, – sakė į mokyklą po daugelio metų vėl sugrįžęs Vaidotas.
Janina ir Sigita mokyklą taip pat mini tik gerais žodžiais. „Mes turėjome labai nuoširdžius ir profesionalius mokytojus. Jie negailėjo laiko, kad vaikus išmokytų ir akademinių, ir gyvenimiškų dalykų. Iki šiol verdu pačią gardžiausią manų košę, kurią virti mokykloje mane išmokė mokytoja“, – sakė Janina.

Sigita ir Janina mokykloje išmoko įvairių gyvenimo pamokų.

Sigita ir Janina mokykloje išmoko įvairių gyvenimo pamokų.

Dabartiniai mokiniai irgi giria Vinco Svirskio pagrindinę mokyklą. „Labai gera šioje mokykloje, nes esame draugiška bendruomenė. Čia niekas negirdi pašaipų, patyčių. Esame vieninga, draugiška šeima“, – sakė septintokė Rimantė.
Susitikimas ne tik nostalgiški prisiminimai, bet ir šilta šventė, kurios metu koncertą visiems susirinkusiems dovanoja tiek dabartiniai, tiek buvusieji mokiniai. Jie negaili ir skambių dainų, ir trankių šokių, ir padėkų savo mokytojams. O po koncerto surviliškiečiai rikiavosi bendrai nuotraukai ir vaišėms po beržais. „Ne taip dažnai galime paskanauti mokytojų keptų pyragų ir virtos gilių kavos“, – šypsojosi linksmi pradinukai.

Panašios naujienos