Jeigu koronavirusas nepakiš kojos taip, kad rajone bus atšaukti visi renginiai, kovo 6 dieną Surviliškyje prasidės kraštiečių pamėgtos tradicinės mėgėjų teatro dienos „Tegyvuoja teatras“. Visą mėnesį truksiantis spektaklių maratonas baigsis kovo 27-ąją – Tarptautinę teatro dieną.


Koks repertuaras

Pasak Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovės Nijolės Dilkienės, nuo 2011 metų vykstančios mėgėjų teatro dienos yra labai mėgstamos ne tik Surviliškio ir aplinkinių kaimų, bet ir Kėdainių miesto bei kaimyninio Panevėžio rajono gyventojų.

„Maždaug mėnesį prieš kovą prasidedančias teatro dienas gyventojai jau pradeda smalsauti, ar šiemet atvažiuos mėgėjų teatrai, ką jie rodys, kas naujo. Tuo labai džiaugiamės“, – sakė N. Dilkienė.

Per beveik dešimtmetį žiūrovai išvydo daugybę dramų, baladžių, jaunimui skirtų kūrinių. Šių metų repertuaro didžiąją dalį sudaro komedijos, taip pat jame – jaunimo spektaklis ir pastatymas pagal poeto Pauliaus Širvio eiles.
„Šiais metais juoksimės“, – šypsosi N. Dilkienė.

Atidarys profesionalai

Šiemet žiūrovų laukia ir naujovė, nes mėgėjų teatro dienas atidarys profesionalus Šilutės kamerinis teatras, kuris atveža komediją „Ekstrasensė“.

„Mums pasirodys Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro jaunimo teatro grupė „Skruzdėlė“. Iš šio rajono turėsime net keturis spektaklius. Surviliškyje vaidins mėgėjai aktoriai iš Krekenavos, Miežiškių, Ramygalos, Paįstrio. Taip pat atvyks svečiai iš Skaudvilės, Tauragės rajonų, ir Baisiogalos, Radviliškio rajono“, – vardijo N. Dilkienė.

Pastatė kitaip

Įdomu tai, kad mėgėjų teatro dienose tą patį kūrinį yra rodę net keli kolektyvai.

„Vieną spektaklį „Trys mylimos“ žiūrėjome net tris kartus, tačiau žiūrovai nebuvo nusivylę, atvirkščiai, jie sako, kad buvo labai įdomu stebėti, nes tą patį vaidinimą kiekvienas pastatė kitaip“, – pasakojo N. Dilkienė.


Rodo po du

Nuo 2017-ųjų kasmet žiūrovai renka jiems labiausiai patikusį spektaklį. Pernai žiūrovų simpatijų prizą pelnė Paįstrio jaunimas (Panevėžio rajonas), 2018 metais – Nevarėnų dramos kolektyvas iš Telšių rajono, 2017-aisiais – kaimynai iš Krekenavos.

„Antrus metus kiekvieną vakarą rodomi iškart du spektakliai, nes vieno jų trukmė 40–60 minučių. Kad žmonės atvažiavę pabūtų ilgiau, kaip gerame spektaklyje, trunkančiame iki poros valandų, žiūrovus iškart kviečiame į du pasirodymus“, – kalbėjo N. Dilkienė.

Rinks geriausią

Šiemet jau devintą kartą vyksiančioms mėgėjų teatro dienoms „Tegyvuoja teatras“ žiūrovų netrūksta. Ypač daug jų į Surviliškį atvyksta iš Kėdainių miesto.

„Iš karto po spektaklio kiekvienam kolektyvui įteikiamas surviliškiečių apdovanojimas – tradicinis prizas – puošnus keramikinis vazonas, kuriuos specialiai dekoruoja mūsų Erlenda Turskienė.

Žiūrovų simpatijų prizo laimėtojui taip pat atitenka puošnus vazonas, tačiau jis būna įspūdingo dydžio“, – sakė N. Dilkienė.

Tiems, kas susiruoš į Surviliškį žiūrėti spektaklių, žinokite, kad bilieto kaina į vieną spektaklį yra penki eurai. Bilietus įsigysite vietoje prieš pasirodymą.

Mėgėjų teatro dienos „Tegyvuoja teatras“

Spektakliai bus rodomi Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriuje:

Kovo 6 d. 
19 val. Komedija „Ekstrasensė“ (Šilutės kamerinis dramos teatras).

Kovo 20 d.
19 val. Komedija „Susipyko“ (Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras).

20 val. Komedija „Kas netiesa – nebūtinai melas“ (Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatras).

Kovo 26 d. 
18 val. Spektaklis „Andrius“ (Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro teatro „Skruzdėlė“ jaunimo grupė).

19 val. Spektaklis „Laiko lašai“ (Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro teatro trupė „Ąžuolynė“ ir kapela „Ramgala“).

Kovo 27 d. 
19 val. Komedija „Loterija po 15-ka metų“ (Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“).

20 val. Komedija „Jaunikis iš Kauno“ (Radviliškio r. Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatras).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.