Kėdainių rajone geriausias žinias apie antibiotikus ir antimikrobinį atsparumą pademonstravę Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos moksleiviai nugalėjo ir Kauno apskrities etape.

Kauno apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupė kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetu šią savaitę surengė Kauno apskrities 7–8 klasių moksleivių protmūšio „Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“ antrąjį etapą. Renginys buvo skirtas Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei (lapkričio 18–24 d.) paminėti.

Protmūšis vainikavo du mėnesius šešiose Kauno apskrities savivaldybėse vykusius pirmojo etapo renginius. Jų metu moksleiviai pademonstravo savo žinias apie antimikrobinį atsparumą, racionalų antibiotikų vartojimą, savigydos aspektus, kitas infekcijų kontrolės priemones. Paaiškėjo, kad Kauno apskrityje geriausiai apie tai išmano Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos komanda „Sveikučiai“, aplenkusi Prienų „Ąžuolo“ ir Kauno „Pilėnų“ progimnazijų atstovus.

„Sveikiname mokyklos komandą – Kauno apskrities moksleivių protmūšio nugalėtojus. Ačiū Austėjai, Ugnei, Gretai, Lukui, Neilui, komandos vadovėms Kristinai ir Irenai!“, – savo bendruomenės narių pasiekimu džiaugiasi V. Svirskio pagrindinės mokyklos atstovai.

Parengta pagal organizatorių inf.

Panašios naujienos