Nors vasara jau beveik įpusėjo, ugniagesiams vis dar tenka važiuoti  gesinti kamine užsidegusių suodžių. Vienas tokių atvejų vakar užfiksuotas Krakių seniūnijoje.

20.42 val. Bendruoju pagalbos telefonu ugniagesių pagalbos paprašė Meironiškėlių k. gyvenantojai. Suodžiai kamine užsidegė dviejų aukštų mūriniame name su palėpe (15×9 m dydžio, stogas dengtas bitumine danga, perdanga gelžbetoninė).

,,Atvykę ugniagesiai kilusią grėsmę pašalino. Paaiškėjo, kad namas yra draustas, bet dūmų detektoriaus jame nebuvo.

Įvykis tiriamas“, – pranešė ugniagesių atstovė Eglė Ruchajienė.

Specialistai teigia, kad suodžiai kamine turi būti valomi reguliariai, bent kartą per ketvirtį. To nepadarius, ant dūmtraukio sienelių susikaupę suodžiai nuo aukštos temperatūros užsidega, tuomet kyla pavojus, kad gali užsidegti stogo konstrukcijos. Pasitaiko atvejų, kad žmonės dėl to netenka savo namų. Todėl, suodžiai turi būti valomi  geriausia, kai tai atlieka specialistai.

Išsiliejo teršalai

Penktadienio pavakare pranešta, kad Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g. iš automobilio išsiliejo dyzelinis kuras. Į nurodytą vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai atlikę žvalgybą nustatė, kad kuras iš automobilio OPEL VECTRA buvo išsiliejęs 5 m² plote. Išsilieję teršalai surinkti panaudojus 10 kg sorbento ir 0,5 l dispergatoriaus. Apie įvykį buvo pranešta prekybos centro, šalia kurio tai nutiko, apsaugai.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.