Policija praneša sulaikiusi girtutėlį vilkiko vairuotoją, kuris vidurdienį pripūtė 2,63 prom.

Neblaivaus 54-erių metų vyro vairuojamas vilkikas „MAN“ sustabdytas kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai lapkričio 3 d. apie 12 val. Policijos pareigūnams kilus įtarimui, kad sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojas yra neblaivus, patikrino jį alkotesteriu. Įtarimai pasitvirtino –vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis (2,63 prom.). Jam nebeleista tęsti kelionės. Vairuotojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę, o vilkikas išgabentas į policijos saugomų automobilių aikštelę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. Teismas asmeniui gali skirti baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Taip pat gali būti konfiskuota jo vairuota transporto priemonė.

Tai ne pirmas sunkiai apgirtęs vilkiko vairuotojas, sulaikytas Kėdainių rajone šiais metais. Panašių atvejų būta net ypač judrioje magistralėje VIA BALTICA.

Pareigūnai primena, kad vilkikų vairuotojams taikomas 0 prom. reikalavimas. Jie turi vairuoti absoliučiai blaivūs, nes jų vairuojamos sunkiasvorės transporto priemonės yra pavojingesnės už lengvuosius automobilius ir gali padaryti kur kas didesnės žalos.

Pasak specialistų, apsvaigęs vairuotojas kelyje – grėsmė ne tik jam pačiam, bet ir kitiems eismo dalyviams, nes toks asmuo negali adekvačiai įvertinti situacijos kelyje, gali nuvažiuoti nuo kelio arba išvažiuoti į priešingą eismo juostą, dėl sulėtėjusios reakcijos gali nespėti laiku sustabdyti automobilio ir į ką nors atsitrenkti, taip pat gali nepastebėti šalikelėje važiuojančio dviratininko ar į pėsčiųjų perėją įžengusių žmonių ir juos sužaloti.

Todėl prašoma visų vairuoti tik blaiviems, neleisti sėsti prie vairo išgėrusiems asmenims, nevaišinti vairuojančiųjų alkoholiniais gėrimais, o pastebėjus pavojingai vairuojančius asmenis nedelsiant pranešti tel. 112.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK  inf.

Asociatyvi nuotrauka

Panašios naujienos