Sekmadienį rajono ugniagesiai sulaukė dviejų pranešimų. Vienas pagalbos prašymas atskriejo iš miesto, kitas – iš Kalnaberžės.

Popiet, 13.40 val. ugniagesių gelbėtojų paprašyta atvykti į Žemaitės g. Pranešta, kad žmogus  negali patekti pas mamą į butą, girdi, kaip ji viduje kažką šaukia.

,,Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, į butą 2 aukšte patekta per langą, į vidų įleisti policijos pareigūnai ir medikai“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Laužą teko užgesinti

Vakare, apie 22val. gautas pranešimas, kad Surviliškio sen., Kalnaberžės k., Beržų g. kaimynas degina laužą.

,,Nuvykus į vietą išsiaiškinta, kad laužas buvo deginamas netinkamoje vietoje, nes nebuvo išlaikyti saugūs atstumai. Laužą užgesino pats gyventojas“, – sakė ugniagesių atstovė.

Svarbu žinoti

Laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama.

Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti: užpilti žemėmis arba vandeniu ir palaukti, kol jis visiškai nustos rusenti.

Draudžiama kurti laužus durpingose vietose ir miškuose, esant sausringajam laikotarpiui, pučiant stipriam vėjui, ypač sausoje vietoje – arti medžių ir jų šakų, šalia laužo laikyti degųjį skystį.

Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus leidžiama kurti ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.