„Laikui bėgant negalime stovėti vietoje. Buvome pribrendę iki permainų. Dabar, kai atšventėme šių vienų moderniausių šalyje batų taisymo ir gamybos dirbtuvių dešimtmetį, turėjome nuspręsti, ką darome toliau. Kurį laiką pagalvoję, nutarėme – šalia taisymo ir siuvimo paslaugų, atidaryti ir jaukią nedidelę prekybinę erdvę“, – šypsodamasis simbolinėmis atsinaujinimo įkurtuvėmis džiaugėsi „Batų namų“ šeimininkas Žanas Maslauskas.

„Batų namų“ šeimininkai Jurgita ir Žanas Maslauskai svetingai sutinka kiekvieną klientą.

„Batų namų“ šeimininkai Jurgita ir Žanas Maslauskai svetingai sutinka kiekvieną klientą.

Patyrusio batsiuvio sumanymą per keletą mėnesių įgyvendinti padėjo bendrovės „Diara“ kolektyvas.

Pokyčius atnešė gyvenimas
Apie dvidešimt metų kėdainiečių batus taisantis Ž. Maslauskas sakė, kad pokyčius atnešė pats gyvenimas. „Mūsų namus išlaiko batų siuvimas. Medžiagos brangsta, mokesčiai didėja, o kainų už paslaugas iki begalybės kelti negalime. Nutarėme, kad reikia pradėti nedidelį serijinį batų siuvimą. O pasiūtus batus reikia patiems parduoti. Turime aštuonių žmonių kolektyvą. Norime pagal galimybes išnaudoti jų gebėjimus. Tikimės, kad sumanymas įsitvirtins ir kėdainiečiai pamėgs mūsų siūtus batus“, – viltingai į ateitį žiūri Ž. Maslauskas.

„Batų namai“ pasipildė prekybine erdve.

„Batų namai“ pasipildė prekybine erdve.

Naujojoje pardavimų erdvėje pirkėjai gali rasi ir naujai pasiūtų, ir senesnių kolekcijų batų. Batų kainos svyruoja nuo 100 iki 200 eurų.

Noras piginti savikainą
„Kad pagal individualų užsakymą pasiūtum batus, reikia sugaišti nemažai laiko. Yra darbų, kurių be manęs niekas nepadaro. Mes visada siekiame paties geriausio rezultato, tad kiekvienas užsakymas yra atliekamas labai kruopščiai ir atsakingai. Dabar turime svajonę – pradėti savotiškas linijas, kuriose būtų siuvama ne po vieną porą batų. Taip pavyktų atpiginti batų savikainą. O juk rezultato tokio ir siekiame, kad klientai galėtų nusipirkti kuo daugiau mūsų pasiūtų batų“, – sakė patyręs batsiuvys.

„Batų namuose“ galima įsigyti ir moteriškų, ir vyriškų batų.

„Batų namuose“ galima įsigyti ir moteriškų, ir vyriškų batų.

img_1592

Vyrai drąsesni užsakovai
Pasak Ž. Maslausko, maždaug 70 procentų siūtų batų užsakovų yra moterys. Tačiau vyrai irgi nevengia išskirtinės avalynės ir jie yra net drąsesni už moteris. „Užsakymų būna labai įvairių. Vyrai nori patogių ir originalių batų. Tarp moterų būna visko: vienoms reikia tik gražių, kitoms – tik patogių batų. Paprastai batus siuvame iš kokybiškos itališkos odos. Mums paklūsta ir ruonio, ir ponio, ir veršelių oda. Stengiamės patenkinti visus norus. O kaip pavyksta, sprendžia patys klientai. Tačiau geriausias mums įvertinimas klientų sugrįžimas. Neretai tie, kas pabando avėti batus, pasiūtus pagal individualų užsakymą, nori ir kitos išskirtinės poros“, – sakė Ž. Maslauskas.

Taiso kitų klaidas
Be batų siuvimo „Batų namuose“ nemažą dalį darbų atlieka ir avalynės remontininkai. „Per dešimt metų gerokai keitėsi batų taisymo poreikiai. Visi nori pigiai ir kokybiškai sutaisytų batų. Mums neretai tenka taisyti kitų klaidas. Būna atvejų, kai tai padaryti pavyksta, o kartais ir ne. Pastebėjome, kad pastaraisiais metais žmonės labai tausoja batus ir naujų įpirkti nelabai skuba. Mums tenka kai kuriuos batus lopyti ir po keletą kartų“, – sakė Ž. Maslauskas.

Ž. Maslauskas batus siuva ir Rusų dramos teatrui.

Ž. Maslauskas batus siuva ir Rusų dramos teatrui.

Ant bangos – storapadžiai ir bukanosiai batai
Paklaustas, kokios batų mados dominuoja šį šaltąjį sezoną, batsiuvys teigė vienareikšmio atsakymo duoti negalįs: „Dabar akcentuojamas bendras – aprangos ir batų stilius. Tad batai turi derėti prie pasirinktų drabužių. Šiaip dominuoja bukanosiai, storapadžiai batai. Be to, niekad moterys neišduoda amžinos klasikos – batelių su aštuonių centimetrų kulniuku.“

Ištikimiausiems – tradicinė loterija
Šį rudenį „Batų namų“ kolektyvas tradiciškai nepamiršta savo ištikimųjų klientų. Visi, „Batų namuose“ batsiuvių paslaugoms išleidę ne mažiau kaip 10 eurų, yra kviečiami dalyvauti loterijoje, kuri tęsis iki Kūčių. Nugalėtojo laukia Žano Maslausko pasiūti batai. „Kiekvienas klientas mums yra brangus ir svarbus. Tikimės, kad pastarosios permainos bus naudingos abiem pusėms: ir mums, batsiuviams, ir mūsų klien­tams“, – optimistiškai į ateitį žiūri Ž. Maslauskas.

2008 metais Žanas Maslauskas pristatė pirmąją savo kolekciją „Galimybė“, kurią sudarė 46 modeliai iš įvairių odos bei audinių derinių.
2012 metais Žanas Maslauskas pristatė revoliucine antrąją kolekciją „Transformacija“. Joje dominavo batai, kurie gali transformuotis į kelis skirtingo stiliaus batus.
2014 metais pristatyta kolekcija „Komfortas“.
2015 metais pasaulį išvydo ir ketvirtoji kolekcija „Gatvė“.

„Batų namai“ – kitoks požiūris i Jūsų batus !

Panašios naujienos