Trauka gimtajam kraštui, tėvų įskiepytos vertybės ir meilė Lietuvai kraštietį Nerijų Jakubauską sugrąžino į Kėdainių rajoną. Prieš pusantrų metų visam laikui sugrįžęs iš užsienio, jis Kėdainiuose įkūrė nuosavą verslą, o Pelėdnagiuose atidarė nemokamą sporto klubą, kur padeda treniruotis visiems norintiems.


Kiekvieną valstybinę šventę N. Jakubauskas kartu su bendraminčiais mini siekdamas asmeninių sportinių pasiekimų. Šių metų Kovo 11-ąją jis paminės dalyvaudamas Lietuvos bėgimo taurės bėgime „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Vasario 16-osios proga kartu su kitais jis plaukė Trakų ežeruose.

Pasipylė pareigos

Dvylika metų N . Jakubauskas dirbo Norvegijoje. Vieną dieną suprato ir nusprendė, kad reikia visam laikui grįžti į Lietuvą. Taip ir padarė.

Pirmiausia sugrįžęs Kėdainiuose jis atidarė automobilių remonto servisą. Po to įkūrė sporto klubą Pelėdnagiuose.

Per trumpą – pusantrų metų – laikotarpį aktyvus vyras buvo pastebėtas ir išrinktas Pelėdnagių seniūnaitijos seniūnaičiu bei vienos Pašilių kaimo gatvės, kurioje gyvena su šeima, seniūnu.

„Veiklos turiu apsčiai. Tikrai nesigailiu sugrįžęs iš užsienio, turiu darbą ir galiu padėti kitiems žmonėms“, – šypsosi N. Jakubauskas.

Tapo nominantu

Praėjusių metų pabaigoje tarptautinių lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ kraštietį N. Jakubauską, kaip iš užsienio sugrįžusį aktyvų ir inicia­tyvų lietuvį, įtraukė tarp penkių nominantų, kurie 2019 metais labiausiai prisidėjo prie pokyčių regionuose.

Kaip atsirado klubas

36-erių metų vyras aktyviai sportuoja daugiau kaip pusę savo gyvenimo, todėl namuose turi daug sportinio inventoriaus. Dalis jo jau buvo nenaudojama.

„Svarsčiau, ką daryti ir pagalvojau – gaila išmesti gerus daiktus, galbūt jais galėtų pasinaudoti kiti. Neatlygintinai. Mačiau, kaip Pelėdnagiuose vakarais jaunimas vaikšto neturėdamas ką veikti. Tada su Pelėdnagių seniūnijos seniūnu Edvinu Pagirsku aptariau idėją, pakalbėjau apie patalpas.

Esu jam labai dėkingas ir už pirmąją nedidelę salytę rūsyje, ir už dabartines gerokai didesnes, erdvesnes ir labiau pritaikytas patalpas antrame aukšte“, – pasakojo N. Jakubauskas.

Šiuo metu nedidelis sporto klubas įsikūręs buvusių Pelėdnagių ambulatorijos patalpų antrajame aukšte. Sportininkai naudojasi trimis salytėmis, koridoriumi, higienos patalpomis.


Nepraranda entuziazmo

Ir pirmąsias, ir antrąsias sporto klubo patalpas vyras suremontavo ir pritaikė sportavimui savo asmeninėmis lėšomis.

Kėdainietis L. Dabašinskas tobulina kūno formas.

„Visa tai darau, kad jaunimas tuščiai neleistų laiko, o turėtų perpektyvą protingai išnaudoti laisvalaikį. Ateityje galbūt ir kokiose varžybose dalyvausime“, – entuziastingai kalbėjo N. Jakubauskas.

Tvarka rūpinasi visi

Kadangi šiame klube sportavimas yra nemokamas, todėl visi kartu rūpinasi švara ir tvarka.

„Persikėlus į naujas, gerokai erdvesnes patalpas reikia papildomo inventoriaus sportui, grindų dangos, buities priemonių. Todėl, kas lankys klubą, galės į taupyklę paaukoti norimą sumą, už kurią bendrai visi klubo lankytojai kartu spręs, ką reikia pirkti – inventorių, veidrodžius, kilimus ar kitus būtinus daiktus“, – svarstė N. Jakubauskas.


Atvažiuoja iš kitur

Šiuo metu sporto klube pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais po dvi valandas – nuo 18 iki 20, sportuoja vaikai, paaugliai, suaugę vyrai ir moterys iš Pelėdnagių, Pašilių, Medėkšių, Serbinų, atvažiuoja ir iš Kėdainių. Neretai apsižvalgyti užsuka ir nauji lankytojai.

M. Paulauskas, ko gero, linksmiausias klubo lankytojas, raginantis sportuoti ir draugus.

„Į klubą atėjęs žmogus pasako, ko nori – mesti svorį, stiprinti raumenis, auginti kūno masę. Tada pasiūlau programą, ją aptariame ir pradedam darbo procesą.

Pats ilgą laiką sportuoju, daug domiuosi fiziniu parengimu, naujovėmis, sveika mityba, sportu, konsultuojuosi su treneriais, kineziterapeutais. Todėl, manau, kad galiu padėti, patarti sudarant fizinių treniruočių programą. Žinoma, kai dirbu klube pačiam laiko sportuoti jau nebelieka. Tuomet tai darau kitomis dienomis“, – pasakojo N. Jakubauskas.

Rinko kartu

Praėjusį rudenį – spalio 20 dieną, Pelėdnagiuose N. Jakubausko atidarytame sporto klube nemokamai sportuoja įvairiaus amžiaus žmonės. Šiuo metu yra apie dvidešimt nuolatinių narių, kurių amžius svyruoja nuo aštuonerių iki 55 metų.

„Mūsų klubas neturėjo pavadinimo, tačiau susėdę kartu išrinkome vieną iš pasiūlytų variantų. Bandysime jam suteikti pavadinimą „Ištvermė“, kuris buvo geriausias ir labiausiai patiko visiems čia sportuojantiems“, – sakė N. Jakubauskas.


Siekia tikslo

Porą mėnesių klube sportuojanti Laura Stankevičienė džiaugiasi, kad intensyviai sportuodama atsikratė jau septynių kilogramų. Kaip treniruotis ir siekti užsibrėžto tikslo moteriai parodė N. Jakubauskas. Jis sudarė programą ir dabar, esant reikalui, parodo naujus, sudėtingesnius pratimus, pakoreguoja, jeigu ji sportuoja neteisingai.

Ant lentos surašomi sportininkų asmeniniai rezultatai, pagerinti pasiekimai.

„Gera ateiti į tokį kaimo klubą, kuriame kiti sportininkai nekreipia į tave dėmesio. Čia patogu siekti užsibrėžtų rezultatų. Lankausi tris kartus per savaitę ir plušu dvi valandas. Daug ko išmokau. Jaučiu, ką galiu gerai padaryti, kur dar reikia pasistengti“, – pasakojo L. Stankevičienė.

Moteris nepraleido nė vienos treniruotės, kurių kasdien laukia. Prieš tai ji niekada nebuvo sportavusi, todėl labai džiaugiasi, kad N. Jakubauskas įkūrė tokį klubą. Sportuoja čia ir jos sūnus, ir jos kolegė.

Kaip iš pypkės

Nuo lapkričio klubą tris kartus per savaitę lanko ir Medėkšiuose gyvenantis penktokas Martynas Paulauskas. Dvylikamečiui patinka pratimai su treniruokliais, lengvų svorių kilnojimas.

„Man čia viskas patinka. Reikia džiaugtis tuo, kas yra, kai neturėsi, bus blogiau. Atvažiuoju čia su tėčiu arba teta. Jeigu namuose neprasižengiu, sportuoju tris kartus. Mokausi Labūnavos pagrindinėje mokykloje, mokslai dėl sporto tikrai nenukenčia.

Siūliau draugams sportuoti, bet jie tingi. Pirmadieniais ir pats pritingiu, o trečiadieniais sportuoju kaip iš pypkės, nes labiau galiu susikaupti. Mano tikslas – sumažinti svorį. Mūsų treneris tikrai šaunus. Jis labai gerai griežtokas, o mums tai padeda dirbti ir pasiekti tikslo“, – plačiai šypsodamasis pasakojo M. Paulauskas.

Pelėdnagių sporto klubo, kurio vadovas N. Jakubauskas, lankytojų amžius įvairus, tačiau juos vienija noras sportuoti, puiki atmosfera ir šauni kompanija.

Atvažiuoja iš Kėdainių

Ketvirtą mėnesį Pelėdnagių klube sportuoja ir Kėdainiuose gyvenantis Laurynas Dabašinskas. Jo siekis – pagerinti fizinę formą. Kadangi vyras dirba pamainomis, todėl kartais tenka praleisti vieną kitą treniruotę. Tačiau paprastai jis stengiasi atvažiuoti visada, kai tik klubas atviras.

„Anksčiau šiek tiek sportuodavau namuose, bet dabar pradėjau intensyviai treniruotis. Treneris parodo pratimus, pakoreguoja. Jaučiuosi stipresnis, tvirtesnis. Noriu turėti tvirtesnį kūną, stiprius raumenis“, – sakė L. Dabašinskas.

Panašios naujienos