Penktadienis, 28 kovo, 2025
2.6 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauPravartu žinotiKėdainiuose pareigūnu pristatęs vyriškis iš moters išviliojo 12 tūkst. eurų

Kėdainiuose pareigūnu pristatęs vyriškis iš moters išviliojo 12 tūkst. eurų

-

Penktadienį Kėdainiuose pareigūnu pristatęs nepažįstamas vyras iš moters išviliojo 12 tūkst. eurų. Apgauta ir ukmergietė.

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 10.40 val. į P. Lukšio gatvėje esantį 1936 metais gimusios moters butą užėjo nepažįstamas vyras. Jis, prisistatęs policijos pareigūnu, apgaule iš buto šeimininkės išviliojo 12 tūkst. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

……..

Ukmergės rajone sukčiai iš moters išviliojo beveik 10 tūkst. eurų.

Teisėsaugos duomenimis, 1949 metais gimusi moteris pranešė, kad laikotarpiu nuo sausio 6 dienos, būnant namuose, jai paskambino nepažįstamas asmuo, kuris apgaule išviliojo 9 877 eurus. 

Dėl sukčiavimo Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

……

Sukčiai apgauna įvairiais būdais

Nors sukčių aukomis tampa įvairaus amžiaus žmonės, labiausiai pažeidžiami yra senjorai, ypač kurie gyvena vieni, nes tokiu atveju jie neturi su kuo pasitarti, nėra, kas paakintų juos kritiškiau vertinti telefonu gaunamą informaciją ir neįsileisti į namus jokių nepažįstamųjų.

Kaip teigia policija, vis dar dažni atvejai, kai sukčiai iš senjorų išvilioja pinigus apsimesdami pareigūnais ar banko darbuotojais. Paskambinę telefonu jie praneša neva pensija išmokėta netikrais pinigais, todėl prašo nedelsiant pateikti turimas santaupas netrukus atvyksiančiam pareigūnui, kuris tuoj pat ir atvyksta. Viskas vyksta itin greitai, pagyvenusiam žmogui nespėjus apie tai papasakoti artimiesiems ar kaimynams. Taip senukai netenka visų savo santaupų.

Dar kartą akcentuojama, kad nei policijos pareigūnai, nei Sodros, nei bankų darbuotojai neina į namus ir netikrina pinigų kupiūrų, todėl tokiems asmenims paskambinus telefonu, reikia su jais nedelsiant nutraukti pokalbį arba tiesiog pasakyti, kad grynųjų pinigų namuose neturite, jiems atėjus į namus, jokiais būdais neatidaryti durų ar juo labiau neduoti jiems tikrinti pinigų. Taip pat perspėjama, kad senjorai turėtų būti budrūs ir neatidaryti durų asmenims, teigiantiems, kad jie renka aukas ar siūlo paslaugas. Dar labai svarbu niekam neatskleisti prisijungimo prie interneto banko duomenų ‒ nei pareigūnai, nei banko darbuotojai šių duomenų niekada neprašo.

Gyventojams taip pat nerekomenduojama namuose laikyti daug grynųjų pinigų.

Jeigu kyla įtarimas, kad skambino ar prašo įsileisti sukčius, reikia nedelsiant pranešti policijai skubios pagalbos telefonu 112 arba per ePolicija.lt paslaugų portalą (www.epolicija.lt).

Pranešę policijai padėsite efektyviau ir greičiau išaiškinti sukčius – visi gauti pranešimai yra registruojami, analizuojami, gretinami ir susiejami pagal bendrus požymius. Tokiu būdu pavyksta išsiaiškinti, kas piktybiškai naudojasi žmonių patiklumu.

Parengta pagal policijos departamento inf.