• Net 20 „Atžalyno“ gimnaziją baigusių abiturientų prieš pusantros savaitės apsilankė savo mokykloje. Tiesa, ne kaip mokiniai, seni buvusių mokytojų bičiuliai, bet kaip… mokytojai! Po įvairius universitetus bei kitas mokymo įstaigas išsibarsčiusius buvusius atžalyniečius subūrė bendras projektas „Sugrįžkime atgal į mokyklą“, organizuojamas gimnazijos kolektyvo.

Buvę gimnazistai esamiems mokiniams vedė tų dalykų pamokas, kuriuos plačiau mokosi savo aukštosiose mokykloje.

Abiturientai į mokyklą sugrįžta dažnai

Tai – jau ne pirmas toks buvusių gimnazistų susitikimas su dabartiniais mokiniais. Tiesa, seniau abiturientai tiesiog susitikdavo su mokiniais aktų salėje ir jiems pasakodavo savo sėkmės istorijas. Šįkart nuspręsta padaryti kitaip – studentai apie savo studijas pasakos būtent tiems gimnazistams, kuriems tai įdomu ir aktualu.

„Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis buvusiems mokiniams įteikė po simbolinę dovaną – tušinuką.

„Jei studentas studijuoja lietuvių kalbą, tad lai auditorijoje ir būna tie, kuriems lietuvių kalba yra įdomi. Arba jei studentas studijuoja fiziką, toks susitikimas bus aktualiausias tiems, kurie mokosi fizikos. Taigi, šovė mintis baigusiuosius „Atžalyną“ pakviesti ir pasiūlyti jiems tapti vienos dienos mokytojais“, – sakė neformaliojo ugdymo mokytoja ir projekto iniciatorė Aušra Ščiukienė. Kartu ji pridūrė besitikinti, kad kitais metais pavyks prikalbinti dar daugiau studentų, kurie sutiks pasidalinti savo patirtimi su dar savo ateities gyvenimo kryptį besirenkančiais gimnazistais.

Tokią iniciatyvą teigiamai įvertino ir gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis. Vadovas teigia, kad buvę mokiniai gimnazijoje yra visada laukiami.

„Labai gera, kuomet buvę mokiniai sugrįžta į savo mokyklą, ją prisimena. Buvusius mokinius visada kviečiame čia sugrįžti. Na, o šiuos mokinius, kurie šiandien yra pasiruošę dėstyti pamokas, mes matome dažnai – jie vis atbėga pas mokytojas pasišnekėti ar kokiais kitais reikalais. Taigi, labai džiaugiuosi, kad šįkart jie sutiko vesti ir pamokas“, – kalbėjo „Atžalyno“ gimnazijos direktorius.

Sėkmė aplanko tuos, kurie įdeda daug pastangų

Naujaisiais kolegomis džiaugėsi ir „Atžalyno“ gimnazijos pedagogai.
„Labai norėjau, kad pamokų vesti ateitų Agnė su Tautvydu. Man pasirodė, kad mokiniams jie abu labiau patiko nei aš,“ – po pamokos geros nuotaikos nestokojo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Diana Šilkaitienė.

Buvę gimnazistai esamiems mokiniams vedė tų dalykų pamokas, kuriuos plačiau mokosi savo aukštosiose mokykloje.

Pasak A. Ščiukienės, jai tekę girdėti ir mokinių atsiliepimų. „Ateinu į klasę, į lietuvių kalbos pamoką, o lenta visa pripaišyta. Klausiu mokinių: „Ką jūs čia veikėt?“, o jie man tiesiog atsakę, kad buvo labai įdomu, labai gerai. Buvo pas mus atvykęs ir programuotojas – jo pamokos metu mokiniai neslėpė susidomėjimo. Tokie susitikimai yra labai naudingi – jų metu gaunamos ne tik mokyklinės žinios, o patirties įgavę vyresnieji akcentuoja, kad sėkmę galima pasiekti įdedant nemažai darbo ir pastangų“, – tikino A. Ščiukienė.

Tad kokie buvusių gimnazistų įspūdžiai, grįžus į savo gimtąją mokyklą? Ar gera grįžti? To paklausėme penkių buvusių atžalyniečių, sutikusių bent trumpam pabūti mokytojo vaidmenyje.

„Jau seniai žadėjau aplankyti mokyklą, pasimatyti su mokytojais. Visa atmosfera kelianti nostalgiją. Supratau, kad mokytojos profesija yra sunki, kelianti iššūkių, bet įdomi. Buvo įdomu pabūti mokytojos amplua, išbandyti, ką reiškia stovėti prieš žmonių grupę ir ką reiškia jiems dėstyti“, – sakė medicinos mokslus LSMU kremtanti Agnė Staniūtė. Beje, mergina prieš dvejus metus vykusių brandos egzaminų metu iš penkių valstybinių egzaminų surinko visus penkis šimtukus!

„Į mokyklą sugrįžti yra labai malonu. Apskritai, į Kėdainius yra malonu sugrįžti! Čia viskas žinoma, o mokytojai per visus šiuos mokymosi metus tapo beveik kaip šeima. Mokytojo profesija yra labai sunki, nes su vaikais susitarti, na, yra gana sunku“, – šyptelėjo KTU maisto technologiją besimokanti Dovilė Garliauskaitė.

„Į mokyklą tikrai nuostabu sugrįžti, iš čia kyla tik patys geriausi atsiminimai. Be to, į savo mokyklą grįžtu jau ne pirmą kartą. Vertinčiau, kad tokia idėja, kuomet buvę mokiniai veda pamokas esamiems gimnazistams, yra labai gera. Tai leidžia suprasti, kokia yra mokytojo profesija, leidžia mokytis, kaip suvaldyti klasę, išmokti, kaip su ja bendrauti“, – kalbėjo VDU psichologiją studijuojanti Miglė Galvanauskaitė.

„Šiandieną gimnazistams dėsčiau chemiją, taip pat padėjau kolegei Agnei dėstyti lietuvių kalbą. Grįžti būtent į šią mokyklą yra labai šaunu, kurioje pats mokeisi ir kurioje esi visada laukiamas, net ir bėdai užklupus, ar džiugesio akimirkai atėjus. Studijuoju mediciną, tad labiausiai išmanau chemiją bei biologiją, todėl ir pasirinkau mokykloje dėstyti būtent chemijos dalyką. Šiandien vyksta vyresniųjų klasių mokiniams chemijos pamokos, tad nusprendžiau, kad galiu su jais pasidalinti savo patirtimi ir savo žiniomis“, – tikino Tautvydas Petrauskas, LSMU medicinos studentas.

„Aš trumpai papasakojau mokiniams, kas yra kariuomenė, kaip į ją įstoti bei ko tikėtis, kokie tokio žingsnio pliusai bei minusai. Matėsi, kad mokiniams tai buvo įdomu, tad tikiuosi, gal per kelis mėnesius bent keli mokiniai užsirašys savanoriais. Sugrįžti į buvusią mokyklą labai gera, labai daug matytų veidų“, – sakė Andrius Vildžiūnas, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokinys.

Panašios naujienos