Kėdainių krašto medžiotojai susipažino su valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – Jono Miliaus sprendimu dėl šernų populiacijos reguliavimo priemonių.

Naująsias šernų medžiojimo taisykles medžiotojams perdavė Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys (antras iš kairės).

Naująsias šernų medžiojimo taisykles medžiotojams perdavė Kėdainių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alfonsas Genys (antras iš kairės).

Jau kuris laikas mūsų šalyje siekiama suvaldyti afrikinį kiaulių marą, tačiau jo židinių vis daugėja.
Kėdainiuose taip pat buvo nustatyti keli šios ligos atvejai. Tad medžiotojai sulaukė naujų taisyklių, kuriomis, tikima, bus dar labiau sumažinta šernų populiacija.
Nauja tai, kad mažėja šernų viliojimo vietų – viename kvadratiniame kilometre gali būti įrengta tik viena šėrykla. O joje vienu metu naudojamo natūralaus pašaro ar masalo kiekis negali viršyti 100 kilogramų. Pašaras negali būti pilamas tiesiog ant žemės, o tik į specialias talpas.
Kiekviename medžioklės vienete (10 kvadratinių kilometrų) sezono metu turi būti sumedžiojama ne mažiau 20 procentų vyresnių nei antramečių šernų.
Medžiotojai sužinojo, jog yra paskelbtas sąrašas vietovių, kuriose leidžiama medžioti gyvūnus tik tykojant, sėlinant ir varant tyliuoju būdu. Kėdainių rajone tai – Vilainių, Truskavos, Surviliškio, Gudžiūnų, Dotnuvos, Krakių, Pernaravos ir Josvainių seniūnijos.
Pasak Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Lioniaus Stanevičiaus, šįmet per devynis metų mėnesius rajono medžiotojai sumedžiojo 1495 šernus. Ar naujosios taisyklės padės reguliuoti šernų populiaciją, patyręs medžiotojas abejoja. „Mes gavome labai daug suvaržymų ir dėl tyliosios medžioklės, ir dėl šėryklų. Nemanau, kad tokiais nurodymais vadovaujantis mums pavyks sumedžioti daugiau šernų. Tačiau tvarka yra tvarka ir jos privalėsime laikytis“, – sakė L. Stanevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.