Jau trečius metus iš eilės Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“ sėkmingai įgyvendina programos „Olimpinė karta“ projektus. Šiemet vykdant projektą „Lakroso Startuolis“, užsiėmimai vyko keturiose rajono vaikų ugdymo įstaigose.

Kaip pasakojo l/d „Vaikystė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alma Sungailienė, lakrosas yra komandinė sporto šaka, kurios metu žaidėjai naudoja raketlazdę su tinkleliu jos gale, skirtu sugauti, nešti ir mesti kamuoliuką į priešininkų komandos vartus.

„Tai labai smagus žaidimas, kurio metu ugdomas vaikų lankstumas, vikrumas, ištvermė, greitumas, judesių koordinacija, pusiausvyra. Su šiuo Kanadoje populiariu žaidimu mus supažindino Amerikos lietuvis Ryanas Dutkus, pats aktyviai žaidžiantis lakrosą nuo 7-erių metų bei norintis paskatinti žaisti šį žaidimą ir Lietuvos vaikus. Jis taip pat yra lakroso teisėjas ir asociacijos „Lietuva lakrosas“ vadovas.

Ryanas kasmet atvyksta į Lietuvą pasižiūrėti, kaip mūsų vaikams sekasi žaisti šį žaidimą ir savanoriškais pagrindais veda pamokas, apmoko mokytojus. Lapkričio 28 d. šis žmogus vėl apsilankys Kėdainiuose, mūsų organizuojamame forume.

Kiek žinau, Kėdainių rajone lakrosas žaidžiamas tik „Aušros“ progimnazijoje ir mūsų darželyje „Vaikystė“, pamažu domisi ir kitos įstaigos.

Norėdami, kad dar daugiau rajono vaikų susipažintų su šiuo judėti skatinančiu žaidimu, spalio mėnesį aplankėme Kėdainių lopšelio-darželio ,,Pasaka“, Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių ,,Dobiliuko“ skyriaus, Akademijos gimnazijos ,,Kaštono“ skyriaus bei Josvainių socialinio ir ugdymo skyriaus priešmokyklinio amžiaus vaikus, tam, kad ir jie išbandytų šią naują sporto šaką. Tai jiems buvo naujiena.

Pastebėjome, kad vaikai greitai perprato, kaip reikia žaisti lakrosą ir labai į tai įsitraukė. Vaikams patinka, kad, nors tai yra komandinis žaidimas, kiekvienas turi savo raketlazdę ir gali žaisti, nereikia, kaip kokiame futbole, laukti, kol gausi kamuolį.

Lakrosui reikia nedaug priemonių: raketlazdžių (jas atsisiuntėme iš Amerikos, nes Europoje tokių nėra), taip pat lauko teniso kamuoliukų ir vartų. Pagal mūsų vykdomą sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą, kiekvieną antradienį l/d „Vaikystė“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai (5–6 metų amžiaus) turi lakroso užsiėmimus, kuriuos savanoriškais pagrindais veda viena mūsų mokytoja. Šį žaidimą demonstravome ir šeimų dienos metu, tad galėjo pažaisti net ir tėveliai.

Tikimės, kad lakrosu susidomės ir daugiau rajono įstaigų. Norime paskelbti, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) Mumbajuje (Indija) vykstančioje sesijoje patvirtino penkias naujas sporto šakas, kurios bus įtrauktos į 2028 metų olimpinių žaidynių programą. Ir viena iš jų – LAKROSAS“, – pasakojo Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alma Sungailienė.

Parengta pagal Ligitos Kuzmenkovaitės-Grigės ir Almos Sungailienės informaciją