Pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti vertėjo specialybė yra paklausi ir reikalinga – tuo įsitikinę studentai, šiemet baigę Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centrą. Absolventai ne tik krimto mokslus kolegijoje, bet ir turėjo galimybę išvažiuoti praktikai į Airiją. Ir, kaip jie patys teigia, turimų žinių visiškai užteko dirbant daug kūrybiškumo ir pastangų reikalaujantį vertėjo darbą. 

Studijų centro absolventai (iš dešinės): G. Levinskaitė, E. Paukštytė bei T. Yla, sugrįžę iš trijų mėnesių vertėjo specialybinės praktikos Airijoje, džiaugiasi įgiję daug naudingų praktinių įgūdžių. Viena iš studentus ruošusių dėstytojų G. Navickienė sakė, kad studentai taip įgyja ir nemažai perkeliamųjų kompetencijų.

Studijų centro absolventai (iš dešinės): G. Levinskaitė, E. Paukštytė bei T. Yla, sugrįžę iš trijų mėnesių vertėjo specialybinės praktikos Airijoje, džiaugiasi įgiję daug naudingų praktinių įgūdžių. Viena iš studentus ruošusių dėstytojų G. Navickienė sakė, kad studentai taip įgyja ir nemažai perkeliamųjų kompetencijų.

Trys prieš trejus metus į Kėdainius studijuoti atvykę studentai Greta Levinskaitė, Erika Paukštytė, Tautvydas Yla džiaugiasi savo pasirinkimu studijuoti Kėdainiuose. O dabar jaunuoliai yra užtikrinti savo ateitimi, nes vertėjo darbas nėra ta profesija, kuri gausintų bedarbių gretas. Jau netrukus studentai gaus specialybės baigimo pažymėjimus.

Taiko teoriją su praktika
Pasak studijų centro dėstytojos ir studentų profesinių praktikų vadovės Gemmos Navickienės, studentai vykti stažuočių į užsienį pradėjo po sėkmingos vieno studijų centro absolventų išvykos.
„Vienas mūsų studentų išvažiavo į Dubliną dirbti laisvai samdomu vertėju. Ir būtent per jį pavyko prikalbinti tos agentūros vadovus, kad šie priimtų mūsų studijų centro studentus praktikai. Šiuo metu esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, tad mūsų studentus priima pirmenybės teise. Mes žinome, kad ši agentūra sulaukia be galo daug pasiūlymų iš kitų mokymo įstaigų“, – sakė ji.
Pasak G. Navickienės, Kėdainių J. Radvilos studijų centre ruošiami ne tik profesionalūs vertėjai, bet ir ugdomos įvairios būsimam darbuotojui reikalingos kompetencijos.
„Paskaitų metu studentams diegiame perkeliamųjų kompetencijų žinias, t. y. mokėjimo pačiam savarankiškai susirasti darbą, būsimam darbdaviui padaryti gerą įspūdį, mokėti pasakyti, kad galiu būti geras darbuotojas. Studijų metu gilinamės ir teorinius dalykus, tačiau studentas gali mokėti labai gerai versti, bet nemokėti savęs ir savo darbo pristatyti galimam darbdaviui“, – sakė dėstytoja.

3 mėnesių praktika nė kiek neprailgo
Studijų centro verslo anglų kalbos vertėjo krypties absolventų įspūdžiai iš praktikos, trukusios tris mėnesius, tik patys geriausi.
„Atvažiavus į praktikos vietą man tenka sėdėti ofise iki tol, kol atsiranda užsakymas. Po to tenka vykti į vietą ir versti žodžiu. Per visą šį laikotarpį teko būti įvairiose situacijose, tad įgavau išties nemažai praktinių įgūdžių. Žinoma, visose srityse galima tobulėti, bet praktika man pavyko puikiai“, – sakė E. Paukštytė ir pridūrė, kad net neabejoja savo pasirinkimu tęsti vertėjos darbą.
Jos mokslo draugė G. Levinskaitė taip pat patenkinta įgyta nauja patirtimi – ji atliko vertimo raštu praktiką.
„Praktikos metu išmokau tikrai nemažai: įvairiausių kompiuterinių programų funkcijų, pagilinau bendravimo su klientais žinias. Praktikos metu redagavau, tikrindavau jau išversto dokumento klaidas ir siųsdavau vyresniems darbuotojams. Iš pradžių buvo daug informacijos, baiminausi, kaip su visu tuo man vienai reikės susidoroti. Bet vyresnės darbuotojos pažiūrėdavo, patardavo, jei reikdavo, pasitikslindavo“, – šypsojosi mergina.
Trijų mėnesių praktiką atliko ir studentas T. Yla. Vaikinas vertė žodžiu ir taip talkino teisėsaugos pareigūnams. „Teko būti teisme – specialiai tam reikėjo išmokti įvairias specifines frazes, gilintis į kitų vertėjų darbą. Po to teko dirbti policijos nuovadose, taip pat ligonėse. Buvo įvairių situacijų, įvairių žmonių – tai buvo išties įdomi ir prasminga praktika, kuri man labai patiko“, – sakė vaikinas.

Studijų centras veiks ir toliau
„Mums yra smagu, kad mūsų studentai stiprūs, pasirengę užsienio praktikoms. Džiaugiamės ir didžiuojamės visais mūsų studentais“, – sakė Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro vadovė Jolanta Bareikienė.
Visai neseniai buvo pasigirdę kalbų, kad studijų centrą jau rengiamasi uždaryti, o ugdymo procesą perkelti į Kauną. Tačiau J. Bareikienė sklaido tokias žinias.
„Kaip dirbome Kėdainiuose, taip artimiausiu metu ir dirbsime. Sprendimas perkelti centrą iš Kėdainių nuo mūsų nepriklauso, tą sprendžia mūsų vadovybė. Lietuvoje gyventojų skaičius nuolat mažėja, tad mažėja ir abiturientų skaičius, dauguma jų lekia mokytis į didmiesčius. Mes nenorime, kad šis pastatas stovėtų tuščias, todėl dedame visas pastangas, kad studentai atvyktų mokytis pas mus. Bet patikinu, kad artimiausią rugsėjį viskas vyks pagal planą. Nors perspektyvoje mes ir galime persikelti į Kauną, tačiau dabar mes liekame čia“, – sakė J. Bareikienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.