Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šalies gydymo įstaigose, atlikdama didžiulės apimties ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos sulaikė Kėdainių ligoninės vadovą Stasį Skauminą. Pasak mero, šiuo metu jis jau nesulaikytas, tačiau nušalintas nuo pareigų.

Pareikšti įtarimai

VšĮ Kėdainių ligoninės steigėjas – Kėdainių rajono savivaldybė.

Kėdainių mero Valentino Tamulio teigimu, šiuo metu direktorius nesulaikytas.

„Jam pareikšti įtarimai už korupcinio pobūdžio veikas. Laikinai ligoninei vadovauja Rita Kuodienė. STT nesilankė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre“, – trumpai „Kėdainių mugei“ atsakė V. Tamulis.

Šiuo metu S. Skauminas nušalintas nuo pareigų teismo sprendimu 3 mėnesiams.

Vykdomi neskaidriai?

Portalas „15 min.lt“ skelbia, kad teisėsauga išsiuntė raštus savivaldybėms ir Sveikatos apsaugos ministerijai, keldami ligoninių vadovų drausminės atsakomybės klausimą.

Šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnyba įvykdė plataus masto operaciją, įtardama sisteminę korupciją dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigose. Įtariama, kad kai kurie viešieji pirkimai buvo vykdomi neskaidriai – su verslininkais iš anksto susitariama dėl laimėtojų, o mainais atsilyginama kyšiais. Iš viso neskaidriai įsigyta medicininės įrangos už daugiau nei 3 mln. eurų.

Atlieka tyrimą

 STT pranešė, kad Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis atlieka didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Šiomis dienomis atliekami būtini procesiniai veiksmai visoje Lietuvos teritorijoje, renkami tyrimui reikšmingi duomenys.

Daugiau nei 3 mln.

STT pareigūnų surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. Eur.

Apie 10 įstaigų

Šiuo metu visos Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į šias galimai nusikalstamas veikas galėjo būti įtraukta daugiau nei 10 Lietuvos gydymo įstaigų iš daugiau kaip 10 savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus. 

Siekiant nustatyti tyrimui reikšmingas aplinkybes, atliekami būtini procesiniai veiksmai. Šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, iš jų 4 privačių įmonių vadovai ir 6 gydymo įstaigų vadovai.

Siekiant nepakenkti ikiteisminio tyrimo eigai, šiuo metu detalesnė informacija nėra teikiama.

PAPILDYTA STT KOMENTARU

Atliko kratas

STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė „Kėdainių mugei“ patvirtino, kad S. Skauminui pareikšti įtarimai. Jis buvo sulaikytas kovo 2 dieną, iš sulaikymo paleistas kovo 3-ąją. Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Taip pat Prokuroras kreipėsi dėl asmens nušalinimo nuo pareigų, teismas šį prašymą tenkino. Ligoninės vadovas nušalintas nuo pareigų 3 mėnesiams.

Kėdainių ligoninės direktoriaus S. Skaumino namuose ir Kėdainių ligoninėje buvo atliktos kratos.

„Šioje tyrimo stadijoje informacija dėl konkrečių įtarimų nėra teikiama. Šiame tyrime pas įtariamuosius bendrai rasta daugiau kaip 270 tūkst. eurų grynų pinigų. Dėl pinigų, rastų pas konkrečius įtariamuosius, informacija neteikiama“, – atsakė R. Keblienė.

Į klausimą ar yra daugiau asmenų iš Kėdainių ligoninės, kuriems pareikšti įtarimai, STT atstovė atsakė, kad šiame tyrimo etape informacija yra teikiama tik apie įtariamus gydymo įstaigų vadovus.

„Kėdainių mugės“ ir STT inf.

Dalis pinigų, rastų kratų metu. (STT nuotr.)

Panašios naujienos

9 Responses

 1. LRT

  Direktorius Stasys Skauminas yra šiuo metu nušalintas nuo pareigų teismo sprendimu 3 mėnesiams“, – LRT.lt sakė Kėdainių rajono mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

  Atsakyti
 2. Name

  dar reiktų parašyti kas Kėdainių ligoninės viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas!

  Atsakyti
 3. audra

  Labai silpnas straipsnis. Tema išties karšta. Pavadinimas galėjo būti stiprus, pritraukiantis. Juk sulaikytas direktorius, ne kas kita. Labai silpnai Mugės tiriamoji žurnalistika pasireiškė. Nieko naujo, nieko įdomaus. Karolina Štelmokaitė savo fb sienoje viską daug išsamiau ir įdomiau aprašė.

  Atsakyti
  • Visazinis

   Parašys. Jau zinau bando visaip informacija gauti, čia kaip su Valioniu. Visus amnezija ištiko.

   Atsakyti
   • As

    Bet tai negi Muges zurnalistai neturi savu saltiniu teisesaugoj, STT?

  • Skaitovė

   VisiKėdainiai žino, kas tokie sulaijyti, Kėdainių mugė kažkaip šia infirmacija nedisponuoja. Liūdnas vaizdelis

   Atsakyti
 4. Ss

  Ir viešųjų pirkimų vadovė, o jau ūkių kas rūpinasi ligoninės banditai praeities. Čia senų seniausiai turėjo būti tas mėšlas sutvarkytas. Tai

  Atsakyti
 5. J

  Nieko konkretaus nepateikta, jokių faktų, jokių įrodymų. Man toks jausmas, kad kai ateina nauja valdžią, tai prasideda įvairių formų raganų medžioklė, nes reikia kažkam „savam“ atlaisvinti gerus postus…

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.