Akylesni vairuotojai pastebėjo, kad šią savaitę prie visų pagrindinių įvažiavimų į Kėdainius pastatyti informaciniai kelio ženklai „Įsijunk šypseną“. 

Šypsenomis mažinti pyktį keliuose kėdainiečius pakvietė „Lietuvos draudimo“ Nevėžio skyriaus vadovas Rolanas Blėdis, „Lietuvos draudimo“ Pietų regiono vadovas  Larijus Lapinskas, bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius ir Kėdainių rajono meras Rimantas Diliūnas.

Šypsenomis mažinti pyktį keliuose kėdainiečius pakvietė „Lietuvos draudimo“ Nevėžio skyriaus vadovas Rolanas Blėdis, „Lietuvos draudimo“ Pietų regiono vadovas Larijus Lapinskas, bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius ir Kėdainių rajono meras Rimantas Diliūnas.

Tai ne pokštas, o metus trunkančio projekto dalis.

Akciją pradėjo draudikai
Nusišypsoti kviečiantys stendai – tai didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ pradėtos iniciatyvos prieš pyktį keliuose – „Nulis pykčio“ – dalis. Bendrovės atlikto išsamaus nacionalinio vairuotojų tyrimo, kuriame tarp respondentų buvo ir Kėdainių rajono gyventojų, duomenimis, 95 procentai Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir neretai patiria neigiamų emocijų prie vairo, o bendrą pykčio lygį šalies keliuose vairuotojai vertina kaip aukštesnį nei vidutinį – 6,6 balo iš 10 maksimalių.

Ženklą rinko visuomenė
Siekdamas mažinti vairuotojų patiriamą pyktį, „Lietuvos draudimas“, bendradarbiaudamas su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, sukūrė naują kelio informacinį stendą. Į šį kūrimo procesą buvo įtraukta ir visuomenė – ji iš septynių dizaino variantų efektyviausiu ženklu išrinko „Įsijunk šypseną“. Tokių ženklų iki šiol Lietuvoje jau pastatyta 37 – be Kėdainių, jie stovi penkiuose šalies didmiesčiuose, taip pat Birštone ir užmiesčio keliuose.
„Labai svarbu, jog prie „Nulis pykčio“ iniciatyvos prisijungė dešimtis tūkstančių gyventojų turintys Kėdainiai – norime plėsti iniciatyvą į miestus, nes, kaip rodo tyrimai, miestuose vairuotojai patiria pyktį 10 kartų dažniau nei užmiestyje. Ne atsitiktinai Kėdainiuose ženklai įrengti tose vietose, kur eismas intensyviausias – kuo daugiau vairuotojų „įsijungs“ šypsenas, tuo saugesnės ir malonesnės bus mūsų visų kelionės automobiliu, nes, kaip tvirtina psichologai, nuoširdi šypsena yra geriausias ginklas kovoje su pykčiu“, – tvirtino „Lietuvos draudimo“ Pietų regiono pardavimų vadovas Larijus Lapinskas.

Geriau šypsotis, o ne pykti
Projektas „Nulis pykčio“ su šypsotis raginančiais stendais ateina į tuos miestus, kurių atstovai patys susidomi iniciatyva ir nori jungtis prie jos. Kėdainiečius ir miesto svečius „įsijungti šypsenas“ pakvietė bendrovės „Daumantai LT“ kolektyvas.
„Išgirdę apie „Lietuvos draudimo“ įgyvendinamą socialinį projektą, nusprendėme, kad turime jį pritraukti ir į Kėdainius. Man kaip Kėdainių gyventojui svarbu, kad kuo daugiau gerų iniciatyvų būtų įgyvendinta mūsų mieste, kad kuo mažiau aplink būtų pykčio, baimės ir streso. Šitie priešai  apkartina ne tik keliones, bet ir žmonių  gyvenimus. Labai tikiuosi, kad iniciatyva ne tik džiugins žmones, bet ir mažins agresiją“, – sakė „Daumantai LT“ generalinis direktorius Saulius Grinkevičius. Jis pridūrė, kad turi ilgametę vairuotojo praktiką, yra automobiliu apvažiavęs daugelį Europos šalių: „Kai kurios šalys turi savų vairavimo ypatumų, tačiau daugelį vairuotojų nervintis verčia skubėjimas ir nepakantumas. Manau, kad kelyje geriausias palydovas – pakantumas ir geranoriškumas. Tad kviečiu kėdainiečius mažiau pykti ir daugiau šypsotis.“
Akcijos pristatyme dalyvavęs rajono meras Rimantas Diliūnas taip pat sakė daug vairuojąs ir matąs nemažai problemų keliuose: „Matau, kad dažnam vairuotojui trūksta kultūros. Mane ypač neramina jaunimo agresyvumas keliuose. Tikiu, kad ši akcija padės sumažinti nelaimes keliuose.“
Ženklų įrengimą finansavo „Lietuvos draudimas“.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.