Ketvirtadienį visos šešios streikuojančios mokyklos tęsė neterminuotą streiką.

Mokyklos pasiilgusioms trečiokėms Danguolė Tumėnienė ketvirtadienį pasiūlė pažaisti lavinančius žaidimus.

Mokyklos pasiilgusioms trečiokėms Danguolė Tumėnienė ketvirtadienį vietoj pamokų pasiūlė pažaisti lavinančius žaidimus.

„Kadangi trečiadienį vyriausybėje vykusios derybos baigėsi be konkretaus susitarimo, streiką tęsiame. Galbūt mokytojai bus tas buldozeris, kuris pravalys kelią, kaip kovoti už savo teises. Nenorime neįmanomų dalykų. Norime normalaus darbo ir oraus atlygio už jį“, – ketvirtadienio rytą sakė Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos pedagogų profesinės sąjungos pirmininkė Danguolė Tumėnienė.

Kėdainių rajone prie pirmadienį prasidėjusio neterminuoto streiko prisijungė šešios švietimo įstaigos: „Atžalyno“ gimnazija, LSU „Aušros“ progimnazija, „Ryto“ progimnazija, Akademijos, Josvainių ir Šėtos gimnazijos.

Pasak Kėdainių rajono švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, visose šešiose įstaigose ugdymo procesas nevyksta, nebent mokytojai geranoriškai konsultuoja ateinančius vaikus.

Streikuojančių mokyklų koridoriai per dienas nebūna tušti – pedagogai darbe būna, tačiau mokinių nemoko, o vaikai, kurie gauna nemokamą maitinimą, užsuka papietauti.

Pasak streikuojančiųjų, jie pasiryžę už savo reikalavimus stovėti tiek, kiek reikės. Visose šešiose rajono švietimo įstaigose streikuojančių pedagogų skaičius laikosi panašus – vienur kiek sumažėja, kitur padaugėja. „Svyravimas atsiranda dėl to, kad skirtingi pedagogai skirtingai dirba. Jei mokytojui yra nedarbo diena, tai jis nerašomas kaip streikuojantis“, – sakė Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.

Pirmąją streiko dieną rajone streikavo 270 pedagogų. Panašus skaičius buvo ir ketvirtadienį. Solidariausiai prie streiko prisijungė Šėtos gimnazijos ir „Aušros“ progimnazijos pedagogai, kurie aktyvumu perkopė 90 procentų.

Kada pedagogai baigs streiką, kol kas nėra aišku, nes kitos dderybos tarp vyriausybės atstovų ir švietimo profsąjungos vadovų numatytos pirmadienį. Tokia situacija leidžia manyti, kad pirmadienį streikuojančiose mokyklose mokiniai dar nebus ugdomi.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.