Buvo labai smagu“, „Malonu“, „Labai labai patiko“ – tokiais žodžiais Vaikų dienos centre (įsikūrusiame vaikų globos namuose „Saulutė“) bene visą savaitę stovyklavę vaikai atsiliepė apie įspūdžių kupinus užsiėmimus, ekskursijas ir pažintis su naujais draugais.

Vaikai prisipažino, kad stovyklėlė jiems labai patikusi.

Vaikai prisipažino, kad stovyklėlė jiems labai patikusi.

„Projekto „Etnografija rankdarbiuose“ tikslas – užimti vaikus vasaros metu. Šioje stovykloje dalyvavo 20 vaikučių – 15 iš socialinės rizikos šeimų, likę penki – iš „Saulutės“. Organizuodami stovyklą norėjome mažuosius atitraukti nuo gatvės ir suteikti jiems įdomių ir naudingų užsiėmimų“, – sakė Jurgita Svetikienė, projekto koordinatorė.

Ji pridūrė, kad stovykla buvo orientuota į etnografiją ir tautiškumą, mat šie metai paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais, tad visos veiklos buvo orientuotos į tai, kad vaikai  savo pasaulėžiūrą praturtintų etnografinėmis žiniomis.

„Visas savo veiklas siejome su aukštaičiais ir Aukštaitijos regionu, susipažinome, kas jam būdinga. Vaikai turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose dirbtuvėlėse: mokėmės austi, lipdyti iš molio, susipažinome su Aukštaitijos regionui būdingu tautiniu kostiumu. Taip pat buvome išvykę į Rumšiškes, į Lietuvos liaudies buities muziejų, susipažinome ir su Kėdainių kraštu – lankėmės muziejuje, vaikščiojome po senamiestį“, – sakė J. Svetikienė.

S. Sagatienė (kairėje) ir J. Svetikienė apdovanoja mažuosius stovyklautojus.

S. Sagatienė (kairėje) ir J. Svetikienė apdovanoja mažuosius stovyklautojus.

Kartu su mažaisiais stovyklautojais visą savaitę bendravo ir draugavo socialinė darbuotoja Indrė Razbadauskienė, tautodailininkė Milda Verkauskienė. Pastaroji kartu su jaunaisiais stovyklautojais kūrė įvairius rankdarbius. Stovyklėlės uždarymo proga, kiekvienas jos dalyvis gavo atminimo diplomą ir saldžią dovanėlę.

Projekto organizatorės nuoširdžiai dėkoja rajono savivaldybei, kuri sutiko projekto įgyvendinimui skirti 800 eurų.

Vasarą leisti maloniausia pasipuošus šypsena ir spinduliuojant gerą nuotaiką.

Vasarą leisti maloniausia pasipuošus šypsena ir spinduliuojant gerą nuotaiką.

Vaikų globos namuose „Saulutė“ gyvenantiems vaikams (kurių šiuo metu yra 40) vasarą neteks nuobodžiauti – numatoma, kad globotiniai dalyvaus daugelyje išvykų, kelionių. O ir įpusėjus vasarai jau spėta daug kur pabūti. „Šią vasarą jau spėjome pabūti ir Druskininkuose, ir prie jūros, vaikai pramogavo nuotykių parke, vykome į Biržus. Labai stengiamės, kad vaikai pakeistų aplinką ir kuo daugiau pamatytų. Visada stengiamės, kad jų vasara būtų įdomi ir turininga“, – sakė globos namų direktorė Sandra Sagatienė.

 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.