Dantų šepetėlis yra daiktas, kurį turime kiekvienas, taip pat galime rinktis juos skirtingus. Paprastai turime savo mėgstamiausius: kai kuriems patinka graži pakuotė, ypatingas šerelių išsidėstymas, ergonomiškas šepetėlio dizainas, o galbūt ir ekologiški gamintojo metodai. Kiti savų nerado, tad bandydami naujus dantų šepetėlius nuolat ieško ko nors naujo. Rekomenduoti šepetėlį gali ir odontologai, o į jų rekomendacijas tikrai verta atkreipti dėmesį. Ar žinote, koks turi būti tinkamas dantų šepetėlis?

Pirmiausia turime apsvarstyti, kam jis naudojamas ir kokį poveikį juo norime pasiekti

Atsakymas paprastas – išsivalyti dantis taip, kad neliktų apnašų ir negero kvapo, kad nekraujuotų dantenos. Su dantų pasta arba be jos, pagrindinis dantų valymo tikslas – šepetėliu pašalinti apnašas ant dantų paviršiaus. Palyginus su cheminėmis šepetėlio ar dantų pastos savybėmis, šis veiksmas apima daugiau mechaninį šveitimą. Todėl, norint išlaikyti sveiką šypseną, svarbiausia pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį, kuris leidžia gerai išsivalyti dantis, nereikalaujant papildomų pagalbinių priemonių kompensuoti trūkumus.

Norint pasiekti gerą mechaninio valymo efektą, reikėtų rinktis daugiau šerių turintį dantų šepetėlį. Logika paprasta – kuo daugiau šerių, tuo didesnis paviršiaus plotas pasiekiamas valant dantis. Įsivaizduokite namuose naudojamą šluotą su naujais tankiais šereliais grindis nušluostysime efektyviau nei su senais, plonais šereliais. Šia logika ir turėtumėte vadovautis.

Kokie yra dantų šepetėlių tipai?

Dantų valymas – atsakingas procesas, apimantis kruopštų visų dantų paviršių valymą, pašalinant maisto likučius ir mikroorganizmus. Galimi tiek rankiniai, tiek mechaniniai dantų šepetėliai. Naujausių tyrimų duomenimis, elektriniai šepetėliai gali efektyviau pašalinti dantų apnašas, tad gal verta ir išbandyti tokias naujoves, kurios padės pasirūpinti savo higiena lengviau ir geriau.

Atsižvelgiant į asmeninius poreikius ir aplinkybes, galima naudoti specialius dantų šepetėlius (vieno danties, vieno šerio šepetėlis, tarpdančių šepetėlis). Šepetėlį dantims (arba šepetėlio galvutę) rekomenduojama keisti maždaug kas tris mėnesius.

Valymas dantų šepetėliu yra pagrindinis apnašų šalinimo būdas, tačiau ne vienintelis

Kad ir kokį dantų šepetėlį pasirinktumėte, net jei investuosite kelis šimtus, vien dantų juo galima pašalinti tik dalį apnašų. Likusios nepašalintos apnašos sukietėja ir virsta bakterijomis ir besikaupiančiais akmenimis ant dantų. Dėl to padidėja rimtų burnos ligų rizika ir net galima netekti dantų.

Profesionali burnos higiena yra būtina norint išvengti periodonto ir kitų ligų, odontologai ją itin rekomenduoja. Atliekant šią procedūrą specialia įranga pašalinamos ant dantų susikaupusios kietos ir minkštos apnašos, kurių patiems pašalinti nepavyksta.

Burnos priežiūros specialistai pagal konkrečią situaciją rekomenduos burnos priežiūros priemones ir pasidalins profesionaliais patarimais dėl tinkamos dantų priežiūros namuose. Burnos higienos procedūras turėtų atlikti kiekvienas žmogus, kuris nori turėti sveikus ir gražius, baltesnius dantis. Juk kiekvienas norime turėti gražią šypseną. Negana to, jei atliksite burnos higieną profilaktiškai, galėsite išvengti dantų gedimų ir kitų nemalonių odontologo procedūrų.

Raskite patinkančią odontologijos kliniką Kaune ir pasikonsultuokite, būtinai pasidomėkite burnos higiena, kuri nėra skausminga procedūra, tačiau tikrai pasižymi geru poveikiu.

Odontologus Kaune rekomenduojame – „Romanovo klinika, tai geras pasirinkimas, užsukite ir sužinokite daugiau.

Užs. Nr. 5