Nepabūgę kaitrios saulės šeštadienį Didžiosios Rinkos aikštėje susirinko neįgalieji iš Kauno regiono. Čia vyko regioninė neįgaliųjų šventė „Kartu mes jėga“, kurią organizavo Kėdainių rajono paraplegikų asociacija.

Renginyje vyko mugė, kurioje neįgalieji prekiavo savo dirbiniais, kiekviena šventėje dalyvavusi organizacija mokė savo amatų. Daug emocijų skėlė sportinio žaidimo „Bočia“ mokymai ir draugiškos varžybos. Taip pat vyko šventinis koncertas.

„Jauku dalyvauti tokioje šventėje. Šių žmonių skleidžiama šiluma ir stiprybė traukia būti šalia jų ir pasisemti šių vertybių“, – kalbėjo renginyje su bendraminčiais apsilankiusi gydytoja, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Judickienė.

Į šventę atvyko kėdainiečiai, kauniečiai, ukmergiškiai. Kaip sakė šventės dalyvė kėdainietė Elena Stagniūnienė, tokią gražią dieną dejuoti ar skųstis nesinori nei dėl sveikatos, nei dėl kaitros: svarbiausia pabūti kartu, pasidžiaugti, pabendrauti su kitų organizacijų nariais ir renginio svečiais. Pasak paraplegikų asociacijos vadovės Almos Margevičienės, toks ir esantis šventės tikslas – parodyti, kuo neįgalieji yra stiprūs ir ką geba, pajusti visuomenės dėmesį ir į ją integruotis.

„Vasara – toks metas, kai norisi daugiau keliauti po Lietuvą, pamatyti gražias vietas. Tačiau dar nemažai objektų, kurie nepritaikyti vežimėliuose sėdintiems neįgaliesiems“, – sakė Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos vadovė Jolanta Beresnevičienė, kaip pavyzdį paminėdama mobiliuosius tualetus, aukštas sieneles arba aptvarus, per kuriuos vežimėlyje sėdintis žmogus nieko nemato.

Problemų yra ir Kėdainiuose. Vienos jų sprendžiamos. Pavyzdžiui, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro pagrindiniame ir Pediatrijos skyriaus įėjimuose po remonto atsiras savaime atsidarančios durys, tad vežimėliuose sėdintiems žmonėms bus patogu patekti į vidų.

Panašios naujienos