Dar vakar šalies gyventojai gavo įspėjamąsias žinutes, kad Lietuvoje kelias paras siautės gūsingi vėjai. Audra, kaip reikiant aptalžiusi pajūrį, neaplenkė ir Kėdainių krašto.

Ketvirtadienio vakarą, ugniagesiams gelbėtojams buvo išsiųsti du pagalbos prašymai padėti pašalinti ant kelio nuvirtusius medžius.

Pirmasis pranešimas gautas 20.26 val. iš Krakių seniūnijos, Špitolpievio kaimo. Nors į nurodytą vietą buvo atvykta po 9 minučių, gyventojai jau buvo patraukę medį nuo važiuojamosios dalies. Beliko nuo kelio pašalinti šakų nuolaužas.

Po pusvalandžio medis nuvirto pačiame Krakių miestelyje. Vilniaus gatvę užtvėrusį medį ugniagesiai supjaustė, patraukė nuo važiuojamosios dalies, nuvalė nuolaužas.

Situacija sudėtinga

Panašių iškvietimų būta apsčiai. Praėjusią parą iki šio ryto ugniagesiai visoje šalyje net 87 kartus važiavo šalinti gūsingo vėjo išverstų ar nulaužtų medžių. Klaipėdoje ir Kaune medžiai užvirto ant šalia stovėjusių automobilių, o Biržų rajone medis užgriuvo ant važiuojančio automobilio, bet žmonės nenukentėjo.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad stiprūs vėjai siautės ir šiandien, ryt turėtų šiek tiek aprimti.

Gyventojų prašoma laikytis atsargumo priemonių, vengti pasivaikščiojimų parkuose ir miškuose, miško kelių, nestatyti automobilių prie elektros linijų ar po medžiais, nes pučiant stipriam vėjui jie gali lūžti ir sužeisti žmones ar suniokoti automobilius. Neretai smarkus vėjas išjudina ir įvairias konstrukcijas, plėšia namų stogus, todėl būkite atidūs vaikščiodami lauke, o jeigu nėra būtina išeiti, būkite namuose. Jeigu turite galimybę, pasirūpinkite ir vienišais vyresnio amžiaus kaimynais, įspėkite juos apie gresiantį pavojų, o nelaimės atveju skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Papildyta 14.20 val.

Vėjas pasigalynėjo ir su mieste stovėjusiais medžiais. Nulaužta beržo viršūnė prie Respublikos g. 8 namo, gluosnis prie J. Basanavičiaus g. 75 namo. Šiuos medžius supjaustė miesto seniūnijos darbuotojai, jie įvairiose vietose taip pat rinko nulaužtas šakas.

J. Basanavičiaus g. 142 namo renovaciją vykdantys darbuotojai nepasirūpino sutvirtinti namą apjuosusias apsaugines tvoras, todėl dalis jų nuvirto ir apibraižė kieme stovėjusius automobilius.

Nepavydėtina situacija Justinavoje

Apie 13 val. skubėta į Justinavos kolektyvinius sodus, Ilgąją gatvę. Vieną išvirtusią pušį ugniagesiai pašalino, dar vienas prie žemės nulaužtas sausuolis atsirėmė į kitą medį. Pasak miesto seniūnijos darbo organizavimo inžinieriaus Vytauto Petraičio, situacija ten sudėtinga, nes, jei šie medžiai virstų, jie užgriūtų ant šalia esančio sodo namelio. Tačiau, tai yra privati valda. Savininkams patiems teks ieškoti, kas galėtų pašalinti bevirstantį medį. Be aukštalipių kažin, ar bus galima kažką padaryti. Bet technikai ten sunku privažiuoti, grėsmę keliantys medžiai yra šlaite.

Rūpesčių kilo ir „Maximai“

Socialiniuose tinkluose pasirodė žinia, kad įgriuvo „Maximos“ parduotuvės stogas, esą dėl to buvo evakuoti pirkėjai.

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė patikino, kad visos keturios parduotuvės Kėdainiuose veikia įprastai.

„Tiesa, „Maxima XX“ parduotuvėse po naktį praūžusio stipraus lietaus kai kur laša vanduo. Šiuo metu specialistai tai tvarko. Jokio pavojaus apsipirkti nėra“, – teigiama atsiųstame komentare.

„Kėdainių mugės“ ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos