Šeštadienį vėjas kaip reikiant pasiautėjo mūsų krašte. Įvairiose rajono vietose išvartyti medžiai, bet viena rimčiausių jo prikrėstų eibių – apgadintas Kalbų mokyklos stogas. Tai nutiko, kai įstaigoje buvo vaikų, bet nei vienas iš jų nenukentėjo.

Informacija apie neformaliojo ugdymo įstaigoje nutikusį įvykį ugniagesius gelbėtojus pasiekė po 15 val. Buvo pranešta, kad vėjas nuplėšė mokyklos stogą, po Pirmūnų gatvę skraido stogo atplaišos.

„Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, stogo konstrukcija buvo atkibusi nuo pastato. Teritorija nedelsiant buvo aptverta, iš pastato saugiai išvesti vaikai. Apie situaciją pranešta savivaldybės atsakingiems darbuotojams ir ekstremalių situacijų skyriui“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Šiandien apsilankius Kalbų mokykloje, buvo matyti, kad teritorija aptverta STOP juostomis, prie 3 aukštų pastato stovėjo mobilus keltuvas, ant stogo dirbo keli vyrai.

„Mes čia nuo pat ryto 9 val. darbuojamės. Vėjas labai stiprus, ant stogo jo gūsiai yra dar galingesni. Vėjas nuo kiemo pusės nuplėšė daugiau nei pusę skardinių lietaus surinkimo latakų, atkėlė bituminę prilydomąją dangą, vaizdas tikrai prastas. Dabar stengiamės tą dangą atvynioti, ištiesinti ir prispausti, kad neprilytų į pastato vidų. Kol kas tegalim tik tiek padaryti. Kiek užtruksim, nežinia. Vėliau čia reikės rimto remonto – stogą, matyt, teks dengti iš naujo“,  – apie susidariusią keblią situaciją kalbėjo vienas iš dirbusių darbininkų Tomas.

Tokios situacijos dar neturėjome

„Į šį pastatą Kalbų mokykla atsikėlė 2013 metais. Įstaigai vadovauju jau nuo 2009-ųjų, bet per mano darbinę praktiką tokia ekstremali situacija yra pirmą kartą. Žinote, su gamta nepasigalynėsi.

Apie įvykį man pranešė mano pavaduotojas. Tą dieną mes buvome išnuomavę vieną patalpą vaikų stovyklėlei. Vaikus mes saugiai evakavome, niekas tikrai nenukentėjo. Nebent, kažkam iš gyventojų į teritoriją vėjas nuo mūsų stogo atpūtė putų polistirolo atplaišų. Kiek to stogo yra pažeista, dar neturiu tikslių duomenų. Čia tik specialistai gali atsakyti, kokia žala padaryta.

Kadangi esame biudžetinė įstaiga, informavau steigėją, manau, pirmadienį bus sprendžiama, ką toliau daryti. Kol kas stengiamės likviduoti avarinę situaciją, kad galėtume dirbti.

Kalbų mokyklos pastato išorė buvo renovuota beveik prieš dešimtmetį, bet tąsyk stogas nebuvo keičiamas. Iki šiol dėl gamtinių sąlygų nieko panašaus nėra nutikę. Ką gi, stengsimės susitvarkyti ir padaryti viską, kad kitą kartą, esant stipriam vėjui, nebūtų tokios nelaimės“, – sakė Kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė.

Vėjas ir kitur krėtė eibes

Vėjas stogo tvirtumą tikrino ir Dotnuvos miestelyje. Nuo namo buvo atplėštas šiferis, baimintasi, kad nenuplėštų daugiau ir nekliudytų praeivių. Atvykę ugniagesiai nuėmė pavojingai pakibusį šiferį.

Ugniagesiai gelbėtojai šeštadienio dieną gavo net kelis pranešimus apie vėjo gūsių neatlaikiusius bei ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusius medžius. Jie buvo išversti mieste, J. Basanavičiaus g., „Kaštonų“ vaistinės aikštelėje, Surviliškio miestelyje bei Pelėdnagių sen.

Vėjas nesitrauks

Sinoptikai įspėja, kad stiprus vėjas bus ir pirmadienį, todėl pasisaugokite. Rekomenduojama nestatyti automobilių po aukštais medžiais ar po elektros linijomis, visuose statiniuose uždaryti langus, duris, atidžiai apžiūrėti, ar nereikia priveržti atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus, langines, užsandarinti plyšius.

Patariama kiemuose ir balkonuose nelaikyti lengvai pakeliamų daiktų. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą.

L. Pranckevičiūtės nuotraukos

Panašios naujienos