Nenumaldomai artėjant didžiosioms žiemos šventėms, Kėdainių urėdijos medelyne jau nuo šio pirmadienio prasidėjo ir prekyba gyvomis kalėdinėmis eglutėmis. Tiesa, prekyba dar nėra labai intensyvi, bet patys nekantriausieji jau gali įsigyti šią skarotą puošmeną.

„Pastebime, kad gyvos eglutės kaskart vis labiau stelbia dirbtines eglutes. Žmonės jau dabar atvyksta kas apsižiūrėti, o kas ir medelį įsigyti“, – sakė Inga Rylienė, medelyno viršininkė.
Pasak pašnekovės, kainos, palyginti su praėjusiais metais, liko tos pačios – nuo keturių iki 25 eurų už vieną medelį.

„Kaina priklauso nuo eglutės dydžio, sodinimo būdo. Pigiausia eglutė (metro dydžio) kainuoja 4,50 euro. Mėgiamos ir vazoninės eglutės, jos perkamos iš anksto. Kadangi pastarąsias galima išlaikyti iki Trijų karalių šventės, o po to, atšilus, pasodinti į žemę. Žinoma, sunku garantuoti, kad ji prigis – iš pradžių patekusi į šiltą patalpą, eglutė pradeda vegetuoti, sausas namų oras joms taip pat nelabai patinka. Na, o gruodžio pradžioje įsigijus kirstą paprastąją eglutę, sunku tikėtis, kad iki švenčių pabaigos ji nenumes spyglių. Tačiau kas nori, gali pirkti kėnius, kurie spyglių nebarsto ištisus metus. Bet patarčiau puošti eglutes prieš pat Kalėdas, tada iki Trijų karalių šventės eglutė tikrai nenumes spyglių. Jei eglutę nusipirkote savaitę anksčiau, palaikykite ją šaltoje vietoje“, – patarimais dalinosi pašnekovė.

Jei nenorite išlaidauti ir pirkti eglutės, gali palaukti iki gruodžio 20 dienos. Tądien, tradiciškai miesto centre vyks eglių šakų dalinimo akcija.
„Pastebime, kad žmonės noriai ima šakas, tačiau populiarumo nepraranda ir gyvos eglutės. Plastmasinės eglutės gyvų eglučių tikrai neišstums“, – šypsojosi I. Rylienė.
Pasak I. Rylienės, šiais metais pirkėjams vazonėliuose užauginta apie 300 eglučių. Tos, kurios nebuvo nupirktos praėjusiais metais, buvo pasodintos į žemę.

Eglių rūšių pasirinkimas yra gana platus: pirkėjai gali įsigyti paprastosios eglės, serbinės, dygiosios, baltosios eglės, taip pat veimutinės pušies ir kalninių pušų sodinukų.
„Šeimai į namus, jei yra mažų vaikų, patarčiau pirkti serbinę eglę, nes jos spygliai yra labai minkšti, neduria. Duria dygioji eglė, tačiau išbarsto labai mažai spyglių. Be to, ir laikosi gana ilgai. Taip pat gerai laikosi kėnis, baltoji eglė“, – sakė medelyno viršininkė U. Rylienė.

Panašios naujienos