Kad ir kaip būtų gaila, gyvenimas atskleidžia, kad ne visos moterys turi pakankamai socialinių įgūdžių ir savarankiškai gali gyventi visavertį gyvenimą. 

Aušra Vaidotienė (kairėje) ir Rita Stakniūnienė laikinojo apgyvendinimo namų moteris mokė išsivirti gardžią agurkų sriubą.

Aušra Vaidotienė (kairėje) ir Rita Stakniūnienė laikinojo apgyvendinimo namų moteris mokė išsivirti gardžią agurkų sriubą.

Gana nemažai paprastų buitiškų problemų tenka spręsti laikino apgyvendinimo namų motinoms ir vaikams. Joms padedanti socialinė darbuotoja Sonata Kriščiūnienė nuolat ieško galimybių likimo skriaustoms ir dėl įvairių priežasčių į laikino apgyvendinimo namus pakliuvusioms moterims surengti įvairių užsiėmimų, kad gyventojos mokytųsi šeimininkavimo ar kitų darbų.
Į pagalbą S. Kriščiūnienei gana dažnai atskuba Kėdainių moterų krizių centro savanorės. Pasak Krizių centro vadovės Ritos Stakniūnienės, savanorės yra numačiusios visą planą užsiėmimų, kuriuose suplanuota pasidalyti su moterimis žiniomis, kaip rūpintis savimi, namais, vaikais ir aplinka. „Labai džiugu, kad mes esame laukiamos šiuose namuose. Į juos atvyksta labai įvairių moterų. Vienos jų nori bendrauti, kitos gana uždaros. Tai mes siūlome psichologo konsultacijas. Šiandien kartu su bičiulėmis maltietėmis moteris mokome išsivirti gardžią agurkų sriubą. Netrukus kalbėsime, kaip pagražinti save. Taip pat kartu mokysimės serviruoti šventinį stalą, puoselėti namus“, – sakė R. Stakniūnienė.
Josvainių moterų klubo „Aušra“ narės, atstovaujančios Maltos ordinui, mielai sutiko bendradarbiauti su Moterų krizių centru ir bendrauti su laikinojo apgyvendinimo namų gyventojomis. „Mes tikrai negailime laiko, kai esame kviečiamos atvykti į šiuos namus. Kas žino, kaip kiekvienai kraštietei gali pakrypti gyvenimas ir kokios nelaimės gali užgulti kiekvieną mūsų. Tiesiog moteriškas solidarumas liepia padėti toms, kam šiuo metu sunkiau. Šįkart atvažiavome pabendrauti su laikinojo apgyvendinimo namų gyventojomis, joms atvežėme lauktuvių: indų, patalynės, drabužių. Tačiau ne dovanos tokiuose susitikimuose yra svarbiausia. Moterims reikia padrąsinančių ir supratingų žodžių. Tikrai su Krizių centru bendradarbiausime ir ateityje. Manau, kad tokie susitikimai yra abipusiai naudingi“, – sakė josvainiečių klubo vadovė Aušra Vaidotienė.
Kėdainių moterų krizių centras, įsikūręs laikinojo apgyvendinimo namuose moterims ir vaikams, kuriame konsultuoja ir savanorė psichologė, dirba trečiadieniais, ketvirtadieniais nuo 13 iki 16 valandos. Iškilus problemoms galima skambinti telefonu 8 633 30 805.

Panašios naujienos