„Mažoji sostinė“ – taip su ironijos gaidele tėvai vadina Pavasario gatvę, kurioje stovi Kėdainių „Ryto“ progimnazija ir lopšelis-darželis „Varpelis“. Rytinės  automobilių spūstys prie daugiausia mokinių mieste turinčios „Ryto“ progimnazijos – nuolatinė problema, kurią kasmet bando spręsti rankų nenuleidžiantys aktyvūs tėvai.

Siūlo nelaukti nelaimės

Prie pėsčiųjų perėjos šalia mokyklos jau keletą metų stovi ženklai, draudžiantys stovėti transporto priemonėms 30 metrų atstumu. Tačiau rytais ir po pietų, kai po pamokų paimami pradinukai, šio draudimo dalis vairuojančių tėvų nepaiso. Automobiliai stovi palikti be vairuotojų tiesiog po draudžiančiais ženklais.

„Tokia situacija yra netoleruotina, nelaukime, kol įvyks nelaimė. Mes siūlome pratęsti į abi puses po 10 metrų ženklų galiojimą, tai leistų lengviau išleisti vaikus ryte, sumažintų spūstis. Sumažėtų pavojus, kad vaikai bus sužeisti, nes dabar tėvai paleidžia vaikus bet kaip“, – praėjusį trečiadienį vykusiame „Ryto“ progimnazijos tėvų klubo ir policijos pareigūnų susitikime kalbėjo vienas iš tėvų Andrius Pavilonis.

Tėvai taip pat pageidautų aktyvios prevencijos, nukreiptos prieš kelių taisyklių pažeidinėjimą ženklų galiojimo ribose.

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė teigė, kad veiksmų, gavus žinių apie šią problemą, jau imtasi. Policijos pareigūnai ruošia skrajutes su informacija ir įspėjimais, prie jų platinimo iniciatyvos jungiasi ir jaunieji policijos rėmėjai. Policija organizuos viešus ir neviešus patruliavimus prie perėjos, rytais Pavasario gatve žada pravažiuoti Reagavimo skyriaus pareigūnai. Taip pat rengiamas pranešimas spaudai, siekiant prevencinę žinią paskleisti platesniam kėdainiečių ratui.

Reikia tėvų atsakomybės

Kartu su kitais susitikime dalyvavusiais pareigūnais, A. Mickevičienė ragino pačius tėvus elgtis atsakingai ir pilietiškai. Pastebėtus pažeidimus gali fiksuoti ir patys tėvai, o nuotraukas ar įrašus galima atsiųsti per interneto svetainę www.epolicija.lt. Į šią informaciją reaguojama, pažeidėjai yra baudžiami.

„Tačiau vien baudomis problemos neišspręsime, mums reikalinga ir jūsų pagalba. Turime rodyti pavyzdį vaikams, laikytis eismo taisyklių, gerbti vieni kitus“, – pabrėžė pareigūnė.

Tėvai taip pat vardino daug pavyzdžių, kaip nesaugiai elgiasi vaikus atvežančios arba pasiimančios mamos ar tėčiai. Ne vienam yra tekę stovėti ir laukti, kol iš tiesiog ant perėjos sustojusio automobilio išlips vaikai, arba stebėti, kaip atlapojusios duris į važiuojamąją kelio pusę, esant intensyviam eismui, mamos įsisodina savo atžalas. „Mes galvojame, kad jeigu kažkas kitas taip elgiasi, tai kodėl aš blogesnis ir turiu laikytis taisyklių? Tuomet, kai priešais tave susigrūda kelios mašinos, ir pats imi improvizuoti, sustoji ten, kur išeina“, – vienas per kitą diskutavo tėvai.

Svarstys eismo saugumo komisija

Beje, jie turėjo ir kitų pasiūlymų, kaip palengvinti šios problemos sprendimą: sustoti ir išleisti vaikus toliau nuo mokyklos, siaurinti šaligatvius ir platinti važiuojamąją kelio dalį, įvesti gatvėje vienpusį eismą.

Grįžti prie pastabų, jog šiais laikais vaikai nesavarankiški ir vežiojami „nuo durų iki durų“, tikriausiai neverta, nes vargu ar nuo to situacija pasikeis. Be to, progimnazijoje mokosi vaikų iš priemiesčių ir viso rajono, tad atvykti vien autobusais kai kuriems būtų labai sudėtinga.

Į aktyvių tėvų keliamą eismo saugumo klausimą nedelsdama sureagavo ir rajono savivaldybė. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis informavo, kad apie pageidavimą pratęsti sustoti draudžiančių kelio ženklų galiojimą dar 10 metrų informuota savivaldybės eismo saugumo komisija. Ši komisija sprendžia kelio ženklų statymo, važiuojamosios dalies ženklinimo ir kitus eismo saugumo klausimus miesto bei kaimų gatvėse.

Panašios naujienos

One Response

  1. Jobtvaimačius

    Šiais laikais ne vaikai nesavarankiški, o jų tėvai nupušę. Tuo jie užsikrauna sau viso gyvenimo naštą ant pečių, nes taip rūpinsis ir vežios juos jau suaugusius visą savo gyvenimą.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.