Šįryt po žiemos atostogų vaikai turėjo grįžti į mokyklinius suolus. Rebusą leisti vaikus į mokyklą, kai užklupo tokie šalčiai, ar ne, sprendė ir Kėdainių rajono gyventojai. Ryte Dotnuvoje esančioje meteorologijos stotyje fiksuotas daugiau nei 20 laipsnių šaltis, juntamoji temperatūra – minus 27 laipsniai.

8 val. ryto Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė sakė dar neturinti duomenų, ar kuri nors rajono mokykla dėl šalčio vykdys ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

„Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą tvarką, jeigu oro temperatūra yra 20 laipsnių šalčio ir žemiau, į mokyklą gali neiti pradinukai ir penktų klasių mokiniai.

Jeigu šaltis dar didesnis – 25 laipsniai ir daugiau, į mokyklą gali neiti ir vyresni mokiniai.

Mokyklos rašo, kad pamokos vyks, mokykliniai autobusiukai važiuos paimti vaikų, o vykti į mokyklą, ar ne, sprendimą priima tėvai“, – teigia Švietimo skyriaus vadovė.

Mokyklų koridoriai tuštesni nei įprastai

„Tiesą sakant, nepamenu, kada tokie šalčiai jau buvo. Mažiukai, ko gero, šiandien į mokyklą neis, o vyresni, kaip papuls. Turime daugiau nei 300 moksleivių, dauguma jų į mokyklą yra atvežami iš aplinkinių kaimų. Pradinukų yra truputį mažiau nei vyresnių klasių moksleivių“, – sakė Josvainių gimnazijos direktorius Vaidas Grišinas.

„Per elektroninį dienyną buvome informavę visus tėvus, kokiai temperatūrai esant jie gali neleisti vaikų į mokyklą, bet, matau, kad vaikai renkasi, tai ugdymo procesas vyks įprastu, ne nuotoliniu būdu.

Dalis mūsų moksleivių į mokyklą yra atvežami mokykliniais autobusais, visi jie buvo išvykę surinkti vaikų. Mačiau, kad ir tėveliai atveža net ir pradinukus. Aišku, vaikų mokykloje šiandien bus mažiau, bet pamokos klasėse tikrai vyks“, – tikina J. Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.

„Stebime informaciją, tėveliai skambina, teiraujasi, ar vyks pamokos. Taip, jos tikrai vyks. Kol kas skaičiuojame, kiek tų vaikų bus. Pastebėjau, kad koridoriai tuštesni, nei įprastai būna, bet ateina net ir pradinukai, juos tėvai priveža prie pat mokyklos.

Mūsų progimnaziją lanko 863 moksleiviai, iš jų – 420 pradinukų. Nedidelė dalis jų atvyksta iš kaimų, bet mokyklinis autobusiukas dar nėra atvykęs, kol kas nežinau, kiek vaikų bus atvežta (pokalbis su direktore vyko prieš 8 val. ryto – aut. past.).

Pagal ministerijos patvirtintus dokumentus, ugdymo procesas ir turi vykti, nesvarbu, kiek bus atėję vaikų į klasę – vienas ar keli, juos vistiek ugdysime, užimsime, neišleisime anksčiau, nei kad  turėtų baigtis pamokos, nes juk yra situacijų, kai pirmokai ar antrokai dar negeba pabūti vieni namuose, tai tada tegul geriau jie būna mokykloje šiltai ir saugiai“, – kalbėjo LSU „Aušros“ progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė.

„Kėdainių mugės“ inf.

Asociatyvi nuotr.