Kėdainių Liaudies ir Chemikų gatvių gyventojai bei LSU „Aušros“ progimnazijos bendruomenė pro savo langus, vietoje plyno lauko, ateityje galėtų matyti ne automobilių savitarnos plovyklą, bet žaliuojantį parką. Tačiau rajono valdantieji tam nepritaria.

Praėjusį penktadienį Kėdainių rajono savivaldybės taryba (12 balsų už, 2 prieš ir 9 susilaikė) pritarė alternatyviam tarybos Sveikatos komiteto pasiūlymui nustatyti ne mažesnį kaip 50 metrų atstumą nuo paslaugų paskirties statinių – plovyklų (atviro tipo) iki gyvenamosios paskirties pastatų sklypų ribos, o jei sklypas nesuformuotas – iki gyvenamosios paskirties pastatų.

Sprendimas – palankus gyventojams

Atvirą savitarnos automobilių plovyklą planavusių statyti UAB „Plaunu“ atstovų teigimu, toks savivaldybės sprendimas užkerta kelią plovyklos statybai. Įsigytame sklype Liaudies g. 17 neužtektų vietos pastatyti suplanuotą statinį laikantis savivaldybės tarybos patvirtinto reikalavimo.

Balsuojant opozicijos pateiktam ir gyventojus apsaugančiam sprendimui valdantieji nepritarė.

Verslininkai dar gali apskųsti Kėdainių r. savivaldybės tarybos sprendimą. Posėdyje nuskambėjo pasiūlymas savivaldybei išpirkti iš verslininkų žemės sklypą Liaudies g. 17 ir įrengti jame rekreacinę poilsio zoną. Jame dalyvavę įmonės atstovai patvirtino, kad jiems toks sprendimas būtų priimtinas, tačiau jie norėtų, kad būtų kompensuotos patirtos išlaidos. Redakcijos žiniomis tai galėtų būti apie 100 tūkst. eurų.

Kreipėsi dukart

Tarybos priimto sprendimo projektas atsirado po to, kai dėl šalia gyvenamųjų namų planuojamos automobilių plovyklos statybos į savivaldybės tarybą du kartus kreipėsi Liaudies ir Chemikų gatvių gyventojai.

Pirmą kartą savivaldybės vadovus ir tarybą pasiekė beveik pusantro šimto Liaudies gatvės gyventojų pasirašytas prašymas neišduoti statybos leidimo atviros automobilių plovyklos statybai.

S. Sinickis su frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ kolegomis ėmėsi iniciatyvos pateikti alternatyvų sprendimą.

Po viešo statybos projekto svarstymo į savivaldybės tarybos narį Saulių Sinickį kreipėsi dar daugiau gyventojų. Antrą kreipimąsi pasirašė 174 Liaudies ir Chemikų gatvių gyventojai.

S. Sinickis su frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ kolegomis ėmėsi iniciatyvos pateikti savivaldybės tarybai svarstyti alternatyvų sprendimą, kad būtų galima apsaugoti gyventojus nuo galimo neigiamo atviro tipo automobilių plovyklos poveikio sveikatai ir psichoemocinei būklei.

Valdantieji nepritarė

Rajono valdantieji opozicijos pasiūlymo nepalaikė. Valdančiųjų frakcijos vadovė Nijolė Naujokienė aktyviai ragino sprendimo priėmimą atidėti. Kai kurie valdančiųjų atstovai teigė neįžvelgiantys grėsmių gyventojų aplinkai ir toks sprendimas esąs tik kuriamas naujadaras.

Balsuojant opozicijos pateiktam ir gyventojus apsaugančiam sprendimui valdantieji nepritarė. Prieš šį sprendimą balsavo N. Naujokienė ir Dangiras Kačinskas. Susilaikė Paulius Aukštikalnis, Alvydas Ardavičius, Gitana Kaupienė, Rima Radavičienė, Indrė Fiodorova, Vygandas Vanagas, Edita Bodendorfė, Romualdas Gailiūnas, Rima Kikilienė.

Sprendimo priėmimą vos vieno balso persvara lėmė S. Sinickio, Vilmos Šurevičiūtės, Sandros Barzdienės, Stepono Navajausko, Karolinos Štelmokaitės, Adelės Štelmokienės, Algimanto Kižausko, Virginijos Baltraitienės, Jūratės Judickienės, Jono Talmanto, Rimanto Diliūno ir Valentino Tamulio balsai.

Tarybos posėdyje dalyvavusi grupė gyventojų sprendimo priėmimą sutiko plojimais.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ seniūnas Saulius Grinkevičius, balsavimo rezultatai džiugina: „Nors pats buvau išvykęs iš Lietuvos ir dalyvauti posėdyje negalėjau, labai džiaugiuosi, kad mūsų ir valstiečių frakcijų bei kelių tarybos narių balsai lėmė šio sprendimo priėmimą. Taip buvo apgintas žmonių siekis, interesas – kad beveik po jų langais nebūtų įrengta automobilių plovykla“.

Titulinė nuotrauka: Liaudies ir Chemikų gatvių gyventojai nenori, kad greta jų namų įsikurtų automobilių plovykla. (R. Valionio nuotraukos)