Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir jo komanda susitikimuose su kaimų gyventojais ne kartą girdėjo jaunų žmonių prašymus atverti žiemos vakarais mokyklų sporto sales, kad vaikai ir jaunimas galėtų sportiškai leisti vakarus. Toks prašymas buvo išgirstas ir patenkintas – visose kaimiškose seniūnijose jau dirba sporto metodi­ninkai, kurie pasirūpina atverti mokyklų sporto sales bei planuoja įvairius sporto renginius.

Rajono meras S. Grinkevičius, susitikęs su seniūnijų sporto metodininkais, domėjosi, kaip jiems sekasi aktyvinti kraštiečius.

Rajono meras S. Grinkevičius, susitikęs su seniūnijų sporto metodininkais, domėjosi, kaip jiems sekasi aktyvinti kraštiečius.

„Situacija buvo gana keista – kaimuose yra mokyklos su salėmis, tačiau gana dažnai vakarais jos būdavo užrakintos, nes niekas neprisiimdavo atsakomybės už jų priežiūrą, o be atlygio norinčių budėti nebuvo. Ieškojome išeities ir radome – rajono Taryba pritarė sprendimui įdarbinti seniūnijose sporto metodininkus, kurie atvertų sales ir jose prižiūrėtų tvarką bei organizuotų gyventojų sportinį judėjimą. Kol kas ši veikla tik startuoja, tad labai aktualu išgirsti, kokia yra pradžia“, – susitikime su sporto metodininkais sakė rajono vadovas.
Maždaug prieš porą mėnesių darbą pradėję sporto organizatoriai kol kas nusiskundimų dėl darbų neturi. Pasak metodininkų, visi puikiai susitarė su mokyklų vadovais, kaip bus išnaudojamos sporto salės. Taip pat tartasi su seniūnais bei bendruomenių vadovais, kokių renginių kaimuose norima.
„Mūsų seniūnijoje aktyviau į salę renkasi jaunimas, tačiau pamažu į sportinį judėjimą įtraukiame ir vyresnius žmones. Dotnuviškiai bei akademiškiai noriai žaidžia krepšinį, šiltesniu metu manieže netrūksta futbolo mėgėjų“, – sakė Dotnuvos seniūnijos sporto metodininkas Donatas Jodenis.
Puikiai su sportu draugauja surviliškiečiai, truskaviškiai, pelėdnagiškiai, krakiškiai.
Kiek sudėtingiau dirbti bus Vilainių seniūnijos metodininkui Mindaugui Šniukštai, mat vilainiškiai puikiai save realizuoja Sporto centro veiklose. „Vilainiečiai turi užimtumą, tačiau darbo bus su lančiūnaviškiais, tiskūniškiais, aristaviškiais. Manau, kad norinčiųjų sportuoti atsiras ir kituose kaimuose“, – sakė M. Šniukšta.
Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius įsitikinęs, kad darbą pradėję sporto metodininkai tikrai išjudins kraštiečius. Be to, jie bus puikūs pagalbininkai organizuojant tradicines seniūnijų žaidynes. „Po metų galėsime rimčiau pakalbėti, kaip mums pavyko aktyvinti kraštiečius ir kaip pasiteisino sporto metodininkų darbas. Aš esu optimistas – manau, kad rezultatai bus puikūs“, – sakė G. Misius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.