Antradienio rytą į AB-ės „Nordic Sugar Kėdainiai“ cukraus fabriką skubėjo medikai, ugniagesiai ir policija, mat buvo pranešta, kad maždaug per pusvalandį sunegalavo du darbuotojai. Vykta aiškintis, kas atsitiko.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, sausio 23 d. 08.29 val. gautas GMP pranešimas, jog Kėdainių cukraus fabrike (Pramonės g.) du žmonės nualpo per 30 min., situacija neaiški, prašo patikrinti, ar nėra kokių nuotėkių.

„Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, laboratorijos vadovė teigė, jog jokio pavojaus nėra ir pagalbos niekam nereikia. Dėl įvykio informuotas Visuomenės sveikatos centras“, – praneša ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Kas atsitiko fabrike?

„Kėdainių mugės“ redakcija susisiekė su AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ fabriko direktoriumi Arvydu Pretkeliu ir paprašė pakomentuoti, kas antradienio rytą atsitiko cukraus fabrike, kad medikų pagalbos prireikė dviem fabriko darbuotojams?

„Iš tikrųjų tai nebuvo nualpimai. Vienam žmogui pasidarė negera. Iškvietėme Greitąją medicinos pagalbą. Medikai nustatė, kad žmogui buvo sukilęs spaudimas, kitą dieną tas žmogus grįžo į darbą. O antras darbuotojas, eidamas į darbą, paslydo ir susitrenkė ranką. Iš pradžių galvojo, kad nieko tokio, bet po to pamatė, kad gali būti lūžusi ranka ir, turbūt, dėl to pasidarė silpna. Tai taip pat iškvietėme GMP.

Taip gavosi, kad abu įvykiai įvyko per pusvalandį. Tai, tiesiog, buvo sutapimas. Nebuvo kažkokia speciali situacija. Taip, buvo atvykę ir ugniagesiai, ir policija, bet grėsmės nebuvo“, – susiklosčiusią situaciją paaiškino fabriko direktorius Arvydas Pretkelis.

PAPILDYTA

Kadangi informacija apie įvykius Kėdainių cukraus fabrike buvo perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams, paprašėme ir šios įstaigos atstovų komentaro.

,,NVSC darbuotojai nebuvo nuvykę į Kėdainių cukraus fabriką, kadangi nuvykę į vietą priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai jokio cheminių medžiagų išsiliejimo (nuotėkio) nefiksavo.

Susisiekus su Kėdainių ligonine išsiaiškinta, kad pristatytiems pacientams iš AB „Nordic sugar“ apsinuodijimų požymių nefiksuota“, – informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Smolskienė.

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė informavo, kad apie sunegalavusią cukraus fabriko darbuotoją (g. 1992 m.) Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta 06.45 val., o 07.40 val. iš cukraus fabriko gautas pranešimas apie vyrą (g. 1958 m.), kuriam taip pat reikia medikų pagalbos.

„08.25 val. buvo gautas skambutis iš Greitosios medicinos pagalbos dispečerinės Kaune, kad per pusę valandos cukraus fabrike nualpo du žmonės. Todėl buvo gautas prašymas patikrinti, ar ten nebuvo kokių nors medžiagų nuotėkio.

Informacija buvo perduota ugniagesiams gelbėtojams, policijai. Informuotas ir visuomenės sveikatos centras.

Kaip matyti iš policijos pateiktos informacijos, vienas darbininkas nukrito lauke ir susilaužė dešinę ranką, o kita darbuotoja pasijuto silpnai darbo vietoje. Abu pristatyti į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių“, – dar daugiau duomenų apie neeilinę situaciją fabrike pateikia BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

,,Kėdainių mugės“, NVSC, BPC ir Kauno PGV inf.

K. m.“ nuotr.

Panašios naujienos