Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūris centras pradeda įgyvendinti projektą „Spausdinto žodžio galia“, kurio tikslas – atskleisti spaudos reikšmę formuojant visuomenės nuomonę skirtingais istorijos periodais. Projektas tęsis iki lapkričio mėnesio. Per šiuos kelis mėnesius bus rengiami susitikimai su istorikais, knygų autoriais, organizuojamos ekskursijos, suplanuotas ir žymių Lietuvos atlikėjų koncertas.

Birželio 15 d. kėdainiečiai kviečiami į pirmąjį renginį. 16 val. Kėdainių krašto muziejaus V. Svirskio kryžių salėje laukia susitikimas su Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresniuoju muziejininku Ramūnu Buču, kuris supažindins su žurnalisto, pedagogo, esperantininko, politikos bei kultūros veikėjo Stasio Tijūnaičio asmenybe, jo nuveiktais darbais.
S. Tijūnaičio gyvenimas ir veikla buvo susijusi ir su Kėdainiais. Pavyzdžiui, 1927 m. jis buvo Kėdainių pradinės mokyklos vedėjas, 1934–1940 m. iš Kėdainių redagavo savo įsteigtą vaikų žurnalą „Kregždutė“, buvo paruošęs kraštotyrinę monografiją „Kėdainiai savo vietovardžiuose“, kuri liko rankraštyje.

Per savo gyvenimą S. Tijūnaitis buvo Lietuvos Respublikos Seimo atstovas, dirbo ir bendradarbiavo ne viename spaudos leidinyje, buvo labai išprusęs – mokėjo rusų, lenkų, lotynų, jidiš, esperanto, vokiečių kalbas, domėjosi kraštotyra, leksikologija, poezija, tautosaka, vadovavo chorams ir vaidintojų būreliams, išleido keletą knygų, kūrė eiles ir publicistinius straipsnius, kuriuos skelbė įvairiuose šalies leidiniuose.

Per 40 pedagoginio darbo metų pradinėse mokyklose jis išleido daugiau kaip tūkstantį ketvirtokų, kurie tapo mokslininkais, gydytojais, agronomais, o ypač daug – mokytojais. Jo mokiniai buvo Bernardas Brazdžionis, Albinas Žukauskas, Eugenijus Matuzevičius ir nemažai kitų žinomų žmonių.

Daugiau apie šią iškilią asmenybę sužinosite Krašto muziejuje vyksiančio renginio „Spausdinto žodžio galia“ metu. Iškart po paskaitos, 17 val., bus surengta ekskursija po spaustuvių ir redakcijų vietas Kėdainiuose. Ekskursiją ves Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Į ekskursiją kėdainiečiai gali rinktis prie Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19).

„Kėdainių mugės“ ir Krašto muziejaus inf.

Panašios naujienos