Kaip jau įprasta, paskutinį spalio sekmadienį, 4 va­landą nakties laikrodžio rodyklės vėl turės būti persuktos viena valanda atgal, nes šalyje yra įvedamas žiemos laikas.

Vieni džiaugiasi, kad rytais bus galima pamiegoti viena valanda ilgiau, kitiems tai nepatinka, nes vakarai taps ilgesni, tamsesni. Pasak specialistų, toks laiko kaitaliojimas rudenį ir pavasarį neigiamai veikia žmonių sveikatą, nes yra pažeidžiamas organizmo paros ritmas, todėl paūmėja širdies problemos, pakinta miego režimas, padidėja dirglumas, suprastėja dėmesio koncentracija. Taip pat padaugėja lėtinių ligų paūmėjimų, eismo įvykių ar net savižudybių. Ne veltui dėl laikrodžių sukiojimo verda aštrios diskusijos.

Europos Komisija 2018 metais atliko tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 4,6 mln. žmonių. Iš jų net 84 procentai pasisakė prieš laiko sukiojimą. Buvo įsižiebusi viltis, kad Europos Sąjungos šalys narės galės pasirinkti joms priimtinesnį – žiemos ar vasaros laiką ir juo gyventi nuolat. Deja, galutinis sprendimas nebuvo priimtas, tad laikrodžius šį savaitgalį vėl teks persukti viena valanda atgal.

Išmaniuosiuose įrenginiuose laikas pasikeis savaime, bet sieninius ir rankinius laikrodžius reikės nustatyti iš naujo.
Žiemos laiku gyvensime penkis mėnesius, tai yra, iki paskutinio kovo mėnesio sekmadienio.

„Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos