Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ šeštadienį Vilainių kultūros centre paminėjo 15 metų veiklos sukaktį. 

„Volungės“ šokėjai Gintaras (kairėje) bei Valdas Šeškevičiai bei R. Šilienė džiaugėsi darniu ir susibendravusiu kolektyvu.

„Volungės“ šokėjai Gintaras (kairėje) bei Valdas Šeškevičiai bei R. Šilienė džiaugėsi darniu ir susibendravusiu kolektyvu.

„Tikimės ties 15 metų jubiliejumi nesustoti bei per ateinančius metus išpildyti didžiausią ansamblio svajonę – suburti dainų kolektyvą bei koncertuoti pritariant gyvai muzikai“, – sakė Raminta Matulytė Šilienė, šokių kolektyvo narė.
Į jubiliejinę „Volungės“ šventę šokėjų pasveikinti rinkosi ne tik kraštiečiai, bet ir kolegos iš Vilniaus, Panevėžio.
„Draugų turime iš visos Lietuvos, tad šventinės nuotaikos dar geresnės“, – sakė „Volungės“ vadovė Irena Šukienė. Jubiliatų nepamiršo pasveikinti ir „Lankesos“ šokėjai bei Vilainių skyriaus mišrus vokalinis instrumentinis ansamblis „Prie Nevėžio“. Su glėbiais gėlių į sceną sveikinimo žodžiui kilo savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja Genovaitė Šaučiūnienė.

Šiandien šokių grupėje sukasi 8 poros.

Šiandien šokių grupėje sukasi 8 poros.

Kolektyvas – kaip didelė šeima
Pasak I. Šukienės, kolektyvui vadovaujančios jau visą dešimtmetį, grupėje, kaip ir šeimoje, būta visko – ir džiaugsmo, ir rūpesčių. Tačiau laikinos problemos nepristabdo turtingos kūrybinės veiklos. „Aktyviai dalyvaujame rajono, respublikiniuose renginiuose bei konkursuose, kuriuose užimame prizines vietas. Praėjusiais metais dalyvavome ir Lietuvos dainų šventėje“, – šypsojosi vadovė. Ji pridūrė, kad kolektyvas pagal galimybes keliauja – meninė programa rodyta Estijos, Vengrijos, Lenkijos publikai.
Bene gausiausi pasirodymų „Volungei“ buvo 2014 metai – surengta 16 pasirodymų, dalyvauta Lietuvos dainų šventės „Čia – mano namai“ Šokių dienoje. Šiais metais jau surengta 12 pasirodymų.

Broliai – šokių grupės senbuviai
Dabar kolektyve šoka apie 20 aktyvių, pasak vadovės, tikro šokio mėgėjų. Per visus šiuos metus žmonės keitėsi, tačiau du broliai – Valdas ir Gintaras Šeškevičiai – „Volungėje“ šoka visus 15 metų. Šokių grupė buvo įkurta 2000 metų pavasarį.
„Aš įsiliejau į kolektyvą, kai jis buvo susikūręs vos prieš kelis mėnesius. Šokti pradėjome turėdami 4 poras, o dabar sukasi jau aštuonios. Lankau šokius, nes tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas: atitrūkimas nuo rutinos, pabuvimas tarp žmonių, atsipalaidavimas“, – sakė vienas senbuvių Valdas Šeškevičius.
Brolis Gintaras antrino: „Šokti ir man labai patinka, tai darau nuo vaikystės. Bene didžiausią įspūdį man paliko dalyvavimas Dainų šventėse. Šokame lietuvių liaudies šokius – norime, kad žiūrovams būtų malonu žiūrėti, o mums patiems – šokti“, – šypsojosi ilgametis šokėjas.

Atviri visiems
Puikia kolektyvo vidine aura džiaugėsi ir prieš gerus trejus metus į kolektyvą įsiliejusi šokėja Raminta Matulytė Šilienė.
„Nuotaika kolektyve nuostabi ir puiki, esame kaip didelė šeima – labai susibendravę, vienas kitą palaikantys, užtariantys, pagelbėjantys. Mes šokame įvairius šokius, o jubiliejaus proga savo žiūrovams pristatėme ir visiškai naują šokį“, – sakė ji.
Šokių grupės „Volungė“ narių amžiaus vidurkis – 45 metai ir šokėjai yra vieninteliai rajone, atstovaujantys šiai amžiaus grupei. Tad „Volungė“ atvira kiekvienam: „Jei atsirastų norinčiųjų, mielai priimsime“, – vienbalsiai sakė „Volungės“ šokėjai.

Panašios naujienos