Vos tik orai atšyla, sodininkai suskumba tvarkytis sodų bendrijų sklypuose. Po generalinių tvarkų prie buitinių atliekų konteinerių atsiranda krūvos įvairiausių šiukšlių.

Justinavos soduose atliekų konteineriai jau kuris laikas skęsta šiukšlėse.

Justinavos soduose atliekų konteineriai jau kuris laikas skęsta šiukšlėse.

„Dūstame nuo šiukšlių. Jų kalnai prie konteinerių jau kelios savaitės. Atrodo, kad šiukšlių išvežimas niekam nerūpi“, – su pagalbos prašymu į redakciją kreipėsi Justinavos sodininkai.
Atliekų išvežimas Kėdainių mieste ir rajone patikėtas uždarajai akcinei bendrovei „Skongalis“. Jos vadovo Albino Počiulpo teigimu, atliekos iš sodų vežamos gana dažnai, tačiau tvarkdariai susiduria su nemažomis problemomis. „Mes atliekas iš sodų vežame ir kasdien, ir keletą kartų per savaitę. Tiesiog stebime srautus ir juos reguliuojame. Problema yra ir su konteinerių turinių, ir su tuo, kad labai dažnai atliekos yra verčiamos ne į konteinerius, bet šalia jų. Pagal nustatytą tvarką stambias atliekas privalome išvežti du kartus per metus. Tačiau iš sodų mes jas vežame bent kartą per mėnesį. Žmonės linkę tik skųstis, kad kažkas kažko nepadaro, tačiau patys savo blogų darbų nenori matyti. Kiek kartų kreipėmės į kraštiečius prašydami nemaišyti buitinių atliekų su žaliosiomis ar statybiniu laužu. Tačiau mūsų prašymai yra negirdimi, o mes turime bėdų, kai tenka rūšiuoti atliekas“, – sakė A. Počiulpas.

A. Počiulpo teigimu, sodininkai labai netvarkingai atsikrato atliekomis – arba maišo pildami į konteinerius, arba juos apstato maišais nereikalingų „gėrybių“.

A. Počiulpo teigimu, sodininkai labai netvarkingai atsikrato atliekomis – arba maišo pildami į konteinerius, arba juos apstato maišais nereikalingų „gėrybių“.

Pasak „Skongalio“ direktoriaus, problemų dėl žaliųjų atliekų tvarkymo kyla nuolat: „Vasarą visada keičiasi buitinių atliekų konteinerių sudėtis. Juose randame ir nušienautos žolės, ir nupjautų šakų. Žaliosios atliekos turėtų patekti į kompostavimo aikšteles, tačiau jas ne visada galime ten nuvežti. Nors mieste yra žaliųjų atliekų konteinerių, tačiau juose būna supiltos ne tik jos, bet ir visos kitos atliekos. Žodžiu, kraštiečiams dar labai sudėtinga išmokti tvarkingai supilti atliekas į specializuotus konteinerius. Juos tvarkydama mūsų bendrovė patiria nemažai išlaidų, nes žaliųjų ir statybinių atliekų tvarkymas nėra įskaičiuotas į rinkliavą.“
A. Počiulpo teigimu, paprastai per mėnesį „Skongalio“ darbuotojai surenka apie 100 tonų žaliųjų atliekų. „Būtų labai gerai, jei kraštiečiai atsakingiau žiūrėtų į atliekų tvarkymą. Labai svarbu jų nemaišyti, o tvarkingai supilti į specializuotus konteinerius arba patiems nuvežti į sąvartyną“, – sakė A. Počiulpas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.