Priemiesčio gyvenvietėmis virtusių „Užuovėjos“ bei „Justinavos“ sodininkų bendrijos ateityje nekentės nuo gamtos stichijos, nuolatos pasikartojančių potvynių. Savivaldybei paskelbus konkursą apsauginių pylimų sutvirtinimui, jį laimėjusi Kėdainių bendrovė „Babėnų transportas“ jau rengiasi pradėti darbus. Sutvirtinus bei paaukštinus apsauginius pylimus, iš krantų išsiliejantis Nevėžis sodininkų bendrijoms pavojaus nebekels.

Vanduo užlieja ir kelius, ir kiemus

„Užuovėjos“ bei „Justinavos“ sodininkų bendrijose nuolatos gyvenantys ir sklypus turintys žmonės nuo šiol gali lengviau atsikvėpti.

Išvadavimui nuo potvynių skirta 114, 5 tūkst. eurų. Tokiai sumai su Kėdainių rajono savivaldybe sutartį pasirašė konkursą laimėjusi bendrovė „Babėnų transportas“. Jai talkins kita Kėdainių įmonė, uždaroji akcinė bendrovė „Matininkas“.

Apie tai, jog reikia ieškoti būdų kaip sustiprinus apsauginius pylimus apsaugoti „Užuovėjos“ bei „Justinavos“ sodininkų bendrijas nuo potvynių, kalbėta jau seniai. Juolab, problema ypač paaštrėjo pastaraisiais metais, kai dėl patvinstančio Nevėžio potvynio vanduo užlieja ne tik kelius, bet ir žmonių kiemus.

Apie tai, jog reikia ieškoti būdų, kaip sustiprinus apsauginius pylimus apsaugoti „Užuovėjos“ bei „Justinavos“ sodininkų bendrijas nuo potvynių, kalbėta jau seniai. Juolab, problema ypač paaštrėjo pastaraisiais metais, kai dėl patvinstančio Nevėžio potvynio vanduo užlieja ne tik kelius, bet ir žmonių kiemus.

Darbus pradės jau šį pavasarį

Bendrovės „Babėnų transportas“ direktorius Eugenijus Antanaitis sakė, jog šiuo metu intensyviai vyksta techninės dokumentacijos rengimas. Pasak verslininko, pylimų tvirtinimo darbus ketinama pradėti, kai tik leis oro sąlygos. Planuojama, kad per vasarą pavyks viską padaryti, o jau kitą pavasarį „Užuovėjos“ bei „Justinavos“ sodininkų bendrijų gyventojai galės pasitikti be baimės eilinį kartą nukentėti nuo potvynio.

„Norint minimalizuoti neigiamas klimato kaitos pasekmes ir išvengti Nevėžio upės potvynio grėsmės, reikia paaukštinti pylimą, esantį sodininkų bendrijoje „Užuovėja“. Sodininkų bendrijoje „Justinava“ reikia įrengti naują pylimą tarp Nevėžio upės ir Ilgosios gatvės bei sutvarkyti polderio pralaidos reguliatorių – atbulinį vožtuvą, kuris šiuo metu yra sugedęs ir neveikiantis“, – rašoma projekte.

Po rekonstrukcijos pylimas taps aukštesnis ir tvirtesnis

Pagal hidrologų parengtus skaičiavimus, darbai neturėtų būti sudėtingi. Sodininkų bendriją „Užuovėja“ saugantį pylimą tereikėtų 360 metrų ruože paaukštinti 0,19 metro. Po rekonstrukcijos pylimas turėtų tapti ne tik aukštesnis, bet ir tvirtesnis, nes kadaise supiltas gruntas stipriai veikiamas kasmetinių potvynių.

„Planuojamame paaukštinti pylimo ruože turi būti iškasama esama žvyro danga. Jos vietoje iš molio, priemolio bei akmenų turi būti suformuotas paaukštinimas, apdengtas geotekstile ir skalda“, – teigiama projekte.

Naudos vietoje esantį gruntą

„Justinavos“ sodininkų bendrijoje numatomi kur kas rimtesni darbai. Ten planuojama įrengti naują, 290 metrų ilgio ir 1,48 metro aukščio pylimą. Naujasis pylimas bus sujungtas su jau esamu pylimu šalia Ilgosios gatvės.

„Statant naują pylimą ir jį sujungiant su esamu Nevėžio pylimu, darbai bus vykdomi naudojant vietinį gruntą – molį bei priemolį. Taip pat bus naudojama geotekstilė, spraustasienės. Baigus formavimo darbus, pylimas bus apsėtas žole“, – rašoma projekte.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.