Kėdainių rajono savivaldybė vienintelė Lietuvoje visas savo teritorijoje esančias kaimiškąsias seniūnijas aprūpino naujais automobiliais, kurie skirti socialiniams darbuotojams.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kaimiškųjų seniūnijų socialiniams darbuotojams įteikė naujų automobilių raktelius.

Automobiliais socialiniai darbuotojai lankys socialinės rizikos šeimas, senus ir neįgalius seniūnijų gyventojus, turinčius rūpybos poreikių.

Nupirko dešimt automobilių

Dešimt naujų „Peugeot“ markės automobilių už savivaldybės biudžeto lėšas nupirkta už maždaug 130 000 eurų. Ketvirtadienį rajono meras Saulius Grinkevičius visų seniūnijų socialinėms darbuotojoms įteikė naujų automobilių raktelius ir palinkėjo sėkmingai riedėti rajono keliais.
„Socialiniai darbuotojai, ypač dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, jau seniai skundėsi, kad norėtų jas pasiekti operatyviau. Tad pritarus rajono savivaldybės Tarybai nusprendėme skirti lėšų ir įsigyti šiuos automobilius, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius. – Tai kompaktiški ir patogūs automobiliai, kiek žinau, jų kuro sąnaudos labai mažos, tad seniūnijų biudžetai didelių išlaidų, tikiuosi, nepatirs.“
Kėdainių rajono savivaldybė – vienintelė, nusprendusi naujais automobiliais aprūpinti visas dešimt kaimiškųjų seniūnijų. „Tikimės, kad šis sprendimas pasiteisins ir palengvins socialinių darbuotojų darbą“, – mano rajono vadovas.

Turės savo transportą

Dvasininkas Romualdas Ramašauskas ne tik pašventino naujus automobilius, bet ir laimino jais važinėsiančias socialines darbuotojas, jų lankomas šeimas, vaikus ir senelius.

Pasak Pernaravos seniūno Artūro Gusto, atstumai tarp socialinės rizikos šeimų ir rūpybos reikalingų žmonių seniūnijoje dideli. „Žinoma, mes automobilį skirdavome ir iki šiol, tačiau socialinės darbuotojos juo turėjo dalintis su kitais seniūnijos darbuotojais, pavyzdžiui, žemės ūkio specialistu ir kitais. Be to, tai senas automobilis, reikėdavo dažnai remontuoti. Labai smagu, kad dabar jos turės tik savo darbui skirtą automobilį ir nebereikės laukti, kol atsilaisvins kitas. Tikimės, kad jis riedės sėkmingai“, – kalbėjo seniūnas.

Naujieji automobiliai socialinėms darbuotojoms ypač pravers prieš rugsėjį, nes dabar – pats darbymetis, reikia pirkti mokyklinius reikmenis prižiūrimų šeimų vaikams. Šiais automobiliai bus taip pat lankomi ir aprūpinami senyvi, neįgalūs žmonės.

Darbas palengvės

„Teko dirbti visaip – važinėjau ir savo automobiliu, ir su policijos įgaliotiniu, kol jis dar buvo seniūnijoje, paskui gavau seną seniūnijos automobilį. Tiesiog ieškodavau galimybių pasiekti šeimas“, – sakė Krakių seniūnijos socialinė darbuotoja Daiva Stačkūnienė.

Pasak jos, šiuo metu seniūnijoje yra 14 socialinės rizikos šeimų, dar trys įtrauktos į stebimų šeimų sąrašą, atstumai nemaži. Pagrindinės problemos – nedarbas, o iš to kylanti ir didelio alkoholio vartojimo problema. „Teikiame visas įmanomas paslaugas, vežame ir pas gydytojus, rūpinamės vaikais, tad manau, kad dabar darbas palengvės. Svarbu ir tai, kad nauju automobiliu važiuoti bus saugiau“, – pabrėžė moteris.

Į kelią naujuosius automobilius išlydėjo Šv. Juozapo parapijos kunigas Romualdas Ramašauskas, palaiminęs ne tik automobilius, jais važinėsiančius socialinius darbuotojus, bet ir jų lankomas šeimas, vaikus bei kitus žmones.
Pagerėsiančiomis socialinių darbuotojų darbo sąlygomis, o taip apt – ir galimybėmis greičiau bei kokybiškiau suteikti paslaugas, kartu su seniūnais džiaugėsi ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.