Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Slovakijoje Lietuvai atstovaujantis kėdainietis Matas Janarauskas 400 m bėgimo varžybose distanciją įveikė per 50,88 sek. Savo atrankos grupėje jis užėmė 4 vietą ir į finalą nepateko.

Kėdainių sporto centro trenerės Neringos Daugėlienės auklėtinis auklėtinis M. Janarauskas 400 m bėgime užėmė galutinę 14 vietą.

Pirmadienį, pirmąją festivalio dieną, rungtyniavo trys lietuviai. Į finalą neiškopė nė vienas.

„Žiūrint į šios dienos startus matau, kad potencialo dar neišnaudojome. Sportininkų asmeniniai rezultatai tikrai geresni. Matyt, koją kišo jaudulys ir tokio lygio varžybų patirties trūkumas. Tikrai galime geriau“, – sakė lengvaatlečių komandos vadovas Gintautas Janušauskas.

Festivalio kaimelyje įsikūrė 82 lietuviai, tarp kurių – 55 sportininkai. Jie varžosi aštuoniose sporto šakose – badmintono, dviračių sporto, dziudo imtynių, gimnastikos, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo ir teniso. Lengvaatletis M. Janarauskas – vienintelis kėdainietis šiame festivalyje.

Banska Bistricoje vykstantis Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis – jau 16-asis. Į Slovakiją atvyko 3,6 tūkst. jaunųjų sportininkų iš visos Europos. Kartu su Tarptautinio olimpinio komiteto, Europos olimpinių komitetų asociacijos, nacionalinių olimpinių komitetų atstovais bei komandų nariais tikimąsi, kad festivalį aplankys per 7 tūkst. svečių.

Festivalyje dalyvauja 48 šalių atstovai, kurie varžosi 10-tyje sporto šakų.

Titulinė nuotrauka: M. Janarauskas (dešinėje). (LTOK nuotr. Fotografas K. Štreimikis)