Slėptąją B. Radvilos ausį įsigijo didžiausią kainą pasiūlęs Rimas (dešinėje).

Slėptąją B. Radvilos ausį įsigijo didžiausią kainą pasiūlęs Rimas (dešinėje).

Net septynis kartus padidinta LDK vėliavininko kunigaikščio Boguslavo Radvilos ausis parduota miesto šventės metu vykusiame aukcione. Ausį iš medžio išdrožė menininkas Feliksas Paulauskas. Kodėl jam parūpo didiko ausis?

„Tai – septynis kartus padidinta didiko Boguslavo Radvilos ausis. Kiek teko matyti šio Radvilos portretų, nė viename jų nebuvo matyti kairė jo ausis. Ji vis būdavo paslėpta po plaukais ar peruku. Tai buvo daryta specialiai, nes ausis buvo deformuota – galimai sužalota trimis kardo kirčiais, o gal buvo deformuota nuo gimimo. Didikas jos gėdijosi ir visuomet slėpė“, – pasakojo F. Paulauskas.

Tačiau jam viename archyve pavyko rasti pavaizduotą ir kairiąją Boguslavo ausį. Ši istorija menininką sudomino ir paakino ne tik sukurti slėptąją ausį, bet ir pasidomėti kitomis Radvilų giminės ausimis. „Kitais metais bandysiu išdrožti moteriškas Radvilų giminės atstovės auseles“, – ateities planais dalinosi F. Paulauskas.

Boguslavas radvila gyveno 17 a.

Boguslavas Radvila – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikas, Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir karinis veikėjas. Gyveno 17 a.

Iš medžio jis išdrožė, kaip pats sako, visiškai tokią pačią ausį, kokia buvo pavaizduota rastajame piešinyje. Medžio drožinyje matomi ir trys kardo kirčiai.

Menininko kūrinys buvo parduotas aukcione. Azartiško varžymosi metu, ausies kaina nuo 1 euro pakilo iki 21 euro. Slėptąją Radvilos ausį įsigijo didžiausią kainą pasiūlęs Rimas, o gautieji pinigai atiteko klubo LIONS organizuotai paramos akcijai sutrikusio intelekto namų gyventojams paremti.

 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.