Gegužės 12-ąją yra minima Tarptautinė slaugytojų diena. Tądien didžiausi padėkos ir sveikinimo  žodžiai tariami šioms savo darbui atsidavusioms darbuotojoms, dar iki šiol meiliai vadinamoms seselėmis. Ta proga Kėdainių rajono mero padėkomis buvo įvertintos keturios Kėdainių ligoninėje bei Kėdainių pirminiame sveikatos priežiūros centre besidarbuojančios slaugytojos. 

Už puikiai ir atsakingai atliekamą darbą apdovanotos Kėdainių slaugytojos (pirma iš kairės) Sonata Kisielienė, Rima Janovskienė, Raimonda Pučėtienė,  Aldona Sabockienė.

Už puikiai ir atsakingai atliekamą darbą apdovanotos Kėdainių slaugytojos (pirma iš kairės) Sonata Kisielienė, Rima Janovskienė, Raimonda Pučėtienė, Aldona Sabockienė.

Už ilgametį, puikiai atliekamą darbą, už žmogišką šilumą, kruopštumą ir atidumą, už pagarbą pacientams meras apdovanojo Kėdainių ligoninės Kardiologijos skyriaus slaugytoją Aldoną Sabockienę, už atsakingai, kruopščiai, profesionaliai atliekamą darbą, už novatoriškumą, nuoširdumą apdovanotos Kėdainių ligoninės Operacinės skyriaus slaugytoja Sonata Kisielienė ir VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Raimonda Pučetienė. Už profesionalų, puikiai atliekamą darbą, už žmogišką šilumą, kruopštumą ir atidumą, už pagarbą pacientams ir kolegoms meras S. Grinkevičius apdovanojo VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Krakių ambulatorijos odontologo padėjėją, bendrosios praktikos slaugytoją Rimą Janovskienę.
Slaugytojų problemos nesprendžiamos dešimtmečiais
Pasak mero S. Grinkevičiaus, ši profesija labai reikalinga, be jos neegzistuotų mūsų sveikatos apsaugos sistema. „Man slaugytoja asocijuojasi su gera mama, kuri šeimoje nenori dominuoti, bet be jos švelnių rankų ir kasdienio rūpesčio nebūtų šeimos“, – sakė jis. Kartu meras pridūrė apgailestaujantis, kad vyriausybė vis žada peržiūrėti atlyginimų klausimą, tačiau ši problema niekaip nesprendžiama.
„Deja, tačiau toks reikalingas darbas iki šiol apmokamas gana menkai, bet tikiuosi, kad ateityje ši problema išsispręs. Linkiu visiems slaugytojams laimės, sveikatos, gražių šeimyninių santykių – būkite laimingi!“ – profesinės šventės proga linkėjo S. Grinkevičius.

Meras už atsakingai,  kruopščiai, profesionaliai atliekamą darbą, už novatoriškumą,  nuoširdumą apdovanojo Kėdainių ligoninės Operacinės skyriaus slaugytoją S. Kisielienę.

Meras už atsakingai, kruopščiai, profesionaliai atliekamą darbą, už novatoriškumą, nuoširdumą apdovanojo Kėdainių ligoninės Operacinės skyriaus slaugytoją S. Kisielienę.

Apie esamas problemas kalbėjo ir Slaugos specialistų organizacijos Kėdainių pirminės grupės pirmininkė Sandra Rimkuvienė. Pasak jos, šiandien slaugytojai susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis – dideliu darbo krūviu bei mažu darbo užmokesčiu.
„Ši problema tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir nežinia, kiek dar tęsis. Tačiau, nežiūrint to, mūsų slaugytojai kelia kvalifikaciją, nuolat tobulinasi, į savo darbą žiūri atsakingai, su meile“, – sakė ji.
Trūksta jaunų specialistų
Šiuo metu Kėdainių PSPC dirba apie 175 slaugytojos, kurių vidutinis amžiaus vidurkis siekia apie 49 metus.
„Retai sulaukiame jaunų slaugytojų specialisčių, mat visos jos orientuotos į užsienį, kur didesnis atlyginimas ir kitokios gyvenimo sąlygos. Slaugytojų darbas visada buvo sunkus – jie ne tik slaugo, bet ir paguodžia, ir pataria. Visada malonu, kai slaugytojas iš pacientų sulaukia gero žodžio, šypsenos“, – sakė Kėdainių PSPC vyriausia slaugos administratorė Laima Antanaitienė.

Slaugytojų dienos metu buvo pagerbtos sunkų ir atsakingą darbą dirbančios slaugytojos.

Slaugytojų dienos metu buvo pagerbtos sunkų ir atsakingą darbą dirbančios slaugytojos.

Jaunų darbuotojų stoka neramina ir Kėdainių ligoninės vyriausiąją slaugytoją Danutę Adomaitienę. „Didžioji dauguma ligoninėje dirbančių slaugytojų yra vyresnio amžiaus, sukaupusios didelę darbo patirtį. Liūdina, kad mūsų atlyginimai nėra dideli, tačiau tokia situacija yra susiklosčiusi visoje Lietuvoje. Tačiau turime ir kuo džiaugtis, ypač kada pas mus gulintis ligonis pradeda sveikti, gerėja jo būklė, kai pacientas prieš išeidamas pasako nuoširdų ačiū“, – sakė D. Adomaitienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.