Paprastai naujoves noriau išbando jaunimas, tad gana gražu buvo matyti, kaip Helovino šventėje pramogavo Dotnuvos slaugos namų gyventojai, kurių dauguma gana brandaus amžiaus.

Dotnuvos slaugos namų bendruomenė surengė pirmąją moliūgų šventę.

Dotnuvos slaugos namų bendruomenė surengė pirmąją moliūgų šventę.

„Moliūgų fiestą surengti pasiūlė direktorius. Tokiam sumanymui noriai pritarė ir namų gyventojai, ir darbuotojai. Norėjome parodyti gyventojams, jų artimiesiems, Dotnuvos miestelio bendruomenei, kad nesame tik baltas, sterilus, naujas pastatas, kuriame nieko nevyksta, kad nesame tik įstaiga, kurioje tik kažkas dirba, tik kažkas gyvena. Darbuotojų entuziazmas buvo toks didelis, kad moliūgų ruošimas, pjaustymas, puošimas prasidėjo gerokai anksčiau. Net pabijojome, kad jie gali nesulaukti tos didžiosios dienos. Šventės vakarą slaugos namuose netrūko svečių – kartu su gyventojais moliūgus dėliojo ir darbuotojų antrosios pusės, ir vaikai. Visi išradingai dėliojo šviečiančius moliūgus, kad jų grožį pamatytų kuo daugiau dotnuviškių“, – apie netradicinę šventę pasakojo slaugos namų vyriausioji socialinė slaugytoja Jolanta Norvilienė.

Būnant būryje kažkam kilo idėja kitiems metams užsiauginti patiems moliūgų, nes namų teritorijoje vietos tikrai užtektų. Kitąmet į moliūgų fiestą pakviesime visą Dotnuvos bendruomenę“, – pažadėjo J. Norvilienė.

Gražų renginį slaugos namų gyventojai vainikavo pyragų kepimu.

Gražų renginį slaugos namų gyventojai vainikavo pyragų kepimu.

Skobiant ir pjaustant moliūgus liko nemažai šių daržovių atraižų, tai slaugos namų kolektyvas sutarė iš moliūgų turinio prisikepti skanėstų. „Turime visas sąlygas, virtuvėlę su visą įranga, šaunų kolektyvą, kuris aktyviai tokiuose užsiėmimuose dalyvauja, direktorių, kuris visuomet palaiko ir prisideda. Ir, kas svarbiausia, labai aktyvių mūsų gyventojų būrį, kuris pagal savo galimybes visuomet dalyvauja visuose renginiuose ir užsiėmimuose. Leonas Mikalauskas, Jadvyga Povilaitienė, Vanda Praskorienė, Ksevera Šilkaitytė, Egidijus Grinys ir kiti noriai įsijungė į pyragų kepimą. Pasipuošę tinkama apranga ir gera nuotaika visi susirinkome virtuvėje, kurioje užvirė darbas. Kas plakė kiaušinius, kas tepė aliejumi keksiukų formeles. Pasigedome cukraus pudros, bet mūsų virėja Genė Paulienė, turinti ilgametę virėjos patirtį, patarė berti cukrų ant lentutės ir kočioti su „kočėlu“. Ksevera pati pasisiūlė tą mielą darbą atlikti, nes, kaip ji pati pasakė – tai labai gera mankšta rankų sąnariams. Iškepėme arti šimto keksiukų. Jų užteko visai mūsų bendruomenei“, – sakė J. Norvilienė.

Edita ir Leonas puikiai susidorojo su moliūgų ruošimu šventei.

Edita ir Leonas puikiai susidorojo su moliūgų ruošimu šventei.

Visoje linksmybių karuselėje nebuvo pamiršta ir svarbi kiekvienam, netekusiam savo artimųjų – Vėlinių diena. Sutvarkyti ir aplankyti Anapilin išėjusių gyventojų kapai, padėtos darbuotojų rankomis sukurtos puokštės, uždegtos žvakutės.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.